Piosenka z teledyskiem, który mogę oglądać na okrągło [DZIEŃ 3]

Przed nami trzeci dzień 30 Day Music Challenge.W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Dziś przyjrzymy się piosenkom, do których postały niesamowite teledyski. Pomoże nam w tym Daria Zawiałow.

Daria Zawiałow

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam ten teledysk, wbiło mnie w fotel. Genialny pomysł, genialna produkcja, genialni Alison i Jamie. Wspaniałe kolory i zabawa postprodukcją, choreografia. Uwielbiam klipy, które mnie wciągają i zaskakują, to mój klimat. Jest to absolutnie jeden z najlepszych teledysków jakie widziałam.

Martino Dark

Nie mogłem wybrać inaczej: “Bad Romance” Lady Gaga. To właśnie ta artystka jest moim definitywnym numerem jeden na każdej płaszczyźnie, również w kwestii wideografii. Pamiętam jak klip do pierwszego singla z The Fame Monster pojawił się na YouTube – obejrzałem go wtedy chyba z 20 razy z rzędu. Od premiery minęło prawie 8 lat, a ja wciąż odtwarzam to arcydzieło popkultury. Czekam też na moment, kiedy teledysk ten przekroczy barierę miliarda wyświetleń – zdecydowanie na to zasługuje.

Shad

Popularna w Azji wokalistka Ayumi Hamasaki była pierwszą gwiazdą japońskiego popu, z której twórczością miałem okazję się zetknąć jeszcze kilka lat temu. W 2009 roku promowała ona akurat swoje dziesiąte (!) wydawnictwo “NEXT LEVEL”, na którym znalazła się piękna zimowa ballada zatytułowana “Days”. Zrealizowany do niej teledysk oglądam z wielkim sentymentem aż do dziś, a sama piosenka dzięki wspaniałym wspomnieniom towarzyszy mi praktycznie każdej mroźnej zimy od czasu jej wydania.

Matt

W 2014 roku nie mogłem się doczekać nowego albumu Sii, którą poznałem dzięki udziałowi w piosenkach Davida Guetty i Flo Ridy. Pierwszy singiel “Chandelier” od razu podbił moje serce i był moją piosenką ówczesnego roku. Utworowi towarzyszy teledysk, w którym możemy zobaczyć młodą tancerkę Maddie Ziegler. Uwielbiam ją! Podziwiam jej plastyczność oraz umiejętność perfekcyjnego okazywania emocji. A klip do “Chandelier” tylko to potwierdza.

Gold

Zawsze najbardziej trafiają do mnie teledyski z przesłaniem i głębszym sensem, które opowiadają jakąś historię lub poruszają problemy społeczne. Dlatego właśnie wybrałem Lily Allen i jej klip do singla “Hard Out Here” z 2013 roku. Uwielbiam sposób w jaki w teledysku pod postacią sarkazmu i parodii ukazane zostały wady i problemy dzisiejszego show-biznesu, tj. jak uprzedmiotowienie i seksualizacja kobiet, czy nadmierny marketing (product placement).

JZet

Utwór całkiem przyjemny a klip, cóż… uzależniający. Jeden z najbardziej charakternych teledysków 2017 roku. Trzeba go obejrzeć!

Viggo

W prostocie siła – udowodniła to Robyn z genialnym teledyskiem do utworu “Call Your Girlfriend”. Pusta hala, tańcząca samotnie Robyn i wspaniała gra świateł. Klip wyreżyserował Max Vitali, który pracował już z artystką przy jej klipie do utworu “Be Mine”, a potem wyreżyserował również teledysk do singla “Monument” nagranego wraz z grupą Röyksopp.

Cornel

To jeden z moich ulubionych teledysków. Jest w nim coś magicznego, a dzięki niemu Floria Sigismondi, reżyserka teledysków, zaczęła tworzyć z gwiazdami popu. Kto wie – być może gdyby nie ten klip nie byłoby “E.T.” Katy Perry czy “Mirrors” Timberlake’a.

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus