Piosenka z dekady, w której się urodziłem/am [DZIEŃ 17]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Dziś wraz z Iwoną Węgrowską wracamy wspomnieniami do dekad, w których przyszliśmy na świat. Jakie utwory królowały wtedy na listach przebojów? Zobaczcie sami!

Iwona Węgrowska

Jestem zakochana w tych klimatach. Muzyka taka jak ta, towarzyszy mi przez całe moje życie. Nawet mój najnowszy utwór jest stylizowany na lata ’80. Styl, seksapil, taneczny, lekki i przyjemny klimat – za to kocham Sandrę.

Artur

Jako rocznik 90. zaliczam się wciąż do dekady lat ’80, dlatego postanowiłem wybrać utwór, który powstał na dwa lata przed moimi narodzinami. “Straight Up” Pauli Abdul ma w sobie wszystko, za co kocham muzykę w tej dekadzie. Do dziś mogę go słuchać i słuchać bez końca.

Kuba

Rok 1995 był dla Madonny kolejną próbą złagodzenia swojego ostrego wizerunku, wykreowanego przez książkę SEX i album Erotica. Singiel  pochodzi ze składanki Something to Remember, na której znajdują się zarówno ballady królowej wydane wraz z poprzednimi albumami, jaki i premierowe kompozycje. You’ll See na pewno znacie. Dla mnie jest przyjemnym nagraniem, z którym mam kilka fajnych wspomnień.

Sebastian

Lata ’90 to muzyczna dominacja Mariah Carey. Tak się złożyło, że w roku, w którym premierę miał utwór “Emotions” urodziłem się również ja. “Emotions” to jeden z moich ulubionych utworów wokalistki.

Przemek

Spice Girls było jednym z moich pierwszych ulubionych girlsbandów. Mógłbym oczywiście wybrać “Wannabe”, który jest zresztą jednym z moich ulubionych utworów z lat ’90, ale ostatecznie postawiłem na “Viva Forever”. Po tylu latach nadal mam słabość do tej piosenki, a teledysk oglądam z ogromną przyjemnością!

Marcin

Lata ’90 to okres pełen hitów, które grane są do dzisiaj w rozgłośniach radiowych. Trudno było mi więc wybrac ten jeden utwór, ale padło na No Doubt i numer “Don’t Speak”, dzięki któremu tak naprawdę poznałem Gwen Stefani. Uwielbiam jej głos oraz twórczość zarówno w zespole, jak i solowo!

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus