Piosenka, której wstydzę się słuchać, ale znam każde słowo [DZIEŃ 5]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge.W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Przed nami piosenki, które są naszymi osobistymi “guilty pleasure”. Niby wstydzimy się ich słuchać przy znajomych, ale kiedy nikogo nie ma wokół, to odpalamy przy maksymalnej głośności i śpiewamy każde słowo. Dziś pomoże nam Bovska.

Bovska

Nie boję się, że podoba mi się piosenka, która jest zupełnie nie w takim stylu jak to czego słucham na co dzień. Dla mnie nie ma podziałów na gatunki. Jest muzyka dobra i zła. Te złe zapadają w pamięć. No dobra, może wstydzę się paru szant, których słowa wryły mi się w pamięć z czasów kiedy dużo żeglowałam. To jest jednak jeden numer, który bardzo lubię i właściwie brak w nim słów, ale mimo to ludzie dziwią się że tak bardzo go kocham. Słuchałam milion razy do znudzenia. Klip wciąga. Zobaczcie sami.

Gold

Nikt jej nie słucha, każdy się z niej śmieje – ale jak przychodzi co do czego, to każdy zna jej piosenki. O kim mowa? Gosia Andrzejewicz to nasze dobro narodowe, którego nie powinniśmy się wstydzić! A mówiąc teraz szczerze, to niestety “Wojowniczka” jest jedną z tych piosenek, która wpada w ucho choć tego bardzo nie chcemy. Wstyd się przyznać, że zna się cały tekst i zanuci się ten “hit” fonograficzny na pstryknięcie palca. Na szczęście w zaciszu domowym można sobie pozwolić na trochę swobody… rzecz jasna w słuchawkach.

Shad

Absolutny klasyk gatunku! Nie mam pojęcia jak to się stało, że nadal pamiętam dokładnie cały tekst, ale w dzisiejszej kategorii był to dla mnie wybór raczej oczywisty. Słuchanie czegokolwiek nigdy nie powinno być powodem do wstydu, ale “… i RnB” Ewy Sonnet to jeden z tych przypadków, gdzie mimo ciarek żenady nigdy nie mogę nacisnąć guzika stop. No to co… pizza dla pani Sonnet?

Matt

Cóż… miejsce dla disco polo w tym temacie jest chyba odpowiednie, aczkolwiek czy w dzisiejszych czasach to wstyd słuchać tego gatunku muzycznego? Są różne zdania. Ja na co dzień nie słucham, ale od czasu do czasu na imprezie jestem na to skazany. Jednym z hitów, którego tekst znam na pamięć jest “Przez Twe Oczy Zielone” zespołu Akcent. Gdy tylko słyszę ten numer od razu nucę sobie pod nosem. 🙂

JZet

Numer “Tamta Dziewczyna” Sylwii Grzeszczak w zeszłym roku był puszczany wszędzie – a jak jego czas “minął”, szybko po tym fakcie o tej piosence przypomniała mi moja siostra, które przez kolejne 2-3 miesiące śpiewała to na cały dom. Ten numer po prostu musiałem zapamiętać. Na krótko odetchnąłem z ulgą, by niedługo po tym zaczęła śpiewać na cały dom eurowizyjną propozycję Michała Szpaka, gdyż na gwiazdkę dostała jego debiutancki album. Reakcja? Bezcenna.

Martino Dark

Szczerze to nie wiem skąd znam tę piosenkę, ale jest tak infantylnie prosta, że bardzo szybko wpadła mi w ucho. Kilka lat temu mnie i moim znajomym utwór ten towarzyszył stale na imprezach, oczywiście pro fun. Idealnie skwitowała to jedna z moich koleżanek “Nikt nie słucha, ale wszyscy znają każde słowo“.

Viggo

Twórczość Aldony Orłowskiej to moje osobiste ‘guilty pleasure’. Na mojej półce z płytami stoi nawet jej krążek “Ta róża zgubiona” w wersji fizycznej(!!!). Od utworu “Idę gdzie muzyka gra” nie mogę się uwolnić do dziś. Podczas każdych wakacji wcielam się w Aldonę i nucę ten utwór spacerując brzegiem plaży. Od tego hiciora po prostu nie można się uwolnić.

Cornel

Może nie znam wszystkich słów, ale ikoniczny wkład Kasi Skrzyneckiej w kompozycję nie jest mi obcy… WW OPLUJ PL. Do dzisiaj zastanawiam się, gdzie Kasia zgubiła jedno “W”.

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus