Piosenka, której nikt nie spodziewa się, że kocham [DZIEŃ 2]

Kontynuujemy naszą zabawę. Przed nami dzień drugi wyzwania 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Tym razem to Lanberry zdradza nam tytuł jednej z ulubionych piosenek, która może być zaskoczeniem dla jej fanów. Zobaczcie sami!

Lanberry

Zawsze kiedy mówię w wywiadach o swoich muzycznych inspiracjach – jednym tchem wymieniam moich ulubionych skandynawskich artystów plus tych głównych popowych. Bardzo rzadko wspominam inne gatunki i zespoły w których równie mocno jestem od wielu lat zasłuchana i zakochana. Jest tego naprawdę spoooro. Dlatego dzisiaj wybrałam piosenkę, której nikt się nie spodziewa, że KOCHAM. Red Hot Chilli Peppers – Dark Necessities. Piosenka pochodzi z ich najnowszego albumu The Getaway, który był sporym zaskoczeniem dla hardcorowych fanów RedHotów. Zmiana producenta zaowocowała zmianą brzmienia i między innymi to bardzo mnie urzekło w tej piosence. Motyw piana, basu Flea i mega melodyjny refren. Warto wspomnieć również o klimatycznym klipie, który też uwielbiam. A.. i jeszcze jedna rzecz. Mam również lekką słabość do obecnego gitarzysty – Josha :).

Shad

Choć słucham głównie popu, który zawładnął moim sercem już bardzo dawno temu, to nigdy nie odmawiałem okazji do poszerzenia moich muzycznych horyzontów. Tak właśnie trafiłem na południowokoreański zespół Epik High, który w swojej twórczości łączy hip-hop z całą gamą alternatywnych urozmaiceń. Ich wydawnictwo “[e]” jest prawdopodobnie moją ulubioną płytą wszech czasów, a znajdujący się na nim utwór zatytułowany “Maze” to zdecydowanie jeden z moich największych faworytów w kategorii utworów.

Martino Dark

Wybór dość kontrowersyjny, ale uznałem, że idealnie pasuje do tematu dzisiejszego wyzwania. Głos Chylińskiej uwielbiam, a “Gorąca Prośba” jest właśnie tą piosenką, która pozwalała mi się zrelaksować (jak dziwnie to by nie zabrzmiało), podczas gdy wszystko wokół było przeciwko mnie. Polecam każdemu, kto potrzebuje porządnego resetu.

Matt

Trochę miałem problem z wyborem do tego tematu w 30 Day Music Challange. Ostatecznie zdecydowałem się na utwór Tinie Tempah zatytułowany “Love Suicide”, w którym gościnnie pojawia się amerykańska wokalistka i autorka tekstów Ester Dean. Gdy tylko poznałem ten utwór to od razu się w nim zakochałem i odtwarzałem dzień w dzień po milion razy. Dziś tej piosenki słucham rzadziej, ale nadal chętnie do niej wracam.

JZet

Obstawiam, że dużo osób myśli, że nie przepadam za Taylor Swift. To prawda, nigdy nie podziwiałem jej osoby i teraz też tego nie robię. Muszę jednak przyznać, że “1989” jest wzorcowym, dobrze wyprodukowanym albumem, a propozycja powyżej powinna być głównym singlem promującym ten krążek. Popowy majstersztyk.

Gold

Na co dzień słucham głównie muzyki popularnej z różnych zakątków świata. Utwory z zakresu popu, rocka, elektroniki — wszystko to co możemy usłyszeć dookoła nas czy to w radiach, czy w serwisie YouTube. Co w przypadku jeżeli mamy ochotę posłuchać… dźwięków życia codziennego? Na pozór niezorganizowaną i minimalistyczną formę artystycznego przekazu. Tutaj z pomocą przychodzi japoński duet CAPSULE, w którego skład wchodzą producent Nakata Yasutaka i wokalistka Toshiko. Utwór “12345678” pochodzący z albumu “CAPS LOCK” to mój ulubieniec, który pomimo swojej długości i raczej nieprzypominającej typowej piosenki budowy w tym właśnie urzeka — w inności i oryginalności. Polecam przesłuchanie tego albumu każdemu, kto nie boi się eksperymentów!

Viggo:

Ten utwór to powrót do moich licealnych czasów. To również powrót do czasów, w których wciąż liczył się MySpace. To właśnie na tamtym pamiętnym portalu singiel “Nagle zapomnieć wszystko” grupy Cool Kids Of Death miał swoją premierę. I znowu czuję się jakbym miał 18 lat.

Cornel:

W licealnych czasach każdy zasłuchiwał się w pop księżniczkach, ale ja od czasu do czasu lubiłem zapuścić Marilyna Mansona.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus