Piosenka, którą wszyscy kochają, a ja jej nie cierpię [DZIEŃ 24]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Są takie utwory, których nie możemy słuchać, a wszyscy dookoła męczą nas nimi bez końca. Dziś wraz z Lidią Kopanią wybraliśmy utwory, które wszyscy kochają (oprócz nas oczywiście).

Lidia Kopania

Takich piosenek jest niestety sporo, głównie emitowanych przez duże rozgłośnie radiowe. Sporo podróżuję samochodem i w nim najczęściej słucham muzyki, dodam, że nie tylko dla przyjemności, ale i z czystej ciekawości. Chcę wiedzieć, co aktualnie jest najbardziej modne, albo co jest na siłę promowane. Szczególnie drażnią mnie te piosenki, które zaliczamy do muzyki dance. Jakiś czas temu gęsią skórkę wywoływał u mnie utwór Happy Pharella Williamsa. Na szczęście mam smartfona i kiedy nadmiar nieprzyjemnych dźwięków zaczyna mnie przytłaczać, włączam coś, co jest w zgodzie z moim gustem muzycznym.

Artur

Nigdy nie zrozumiem fenomenu tej piosenki. Bardzo lubię Katy Perry, ale kiedy słyszę ten utwór na jakiejkolwiek playliście, to szybko przełączam na kolejną piosenkę.

Sebastian

Większość fanów popu uwielbia ten kawałek – i sam byłem jednym z nich dopóki mój przyjaciel nie zaczął słuchać jej kilkadziesiąt razy dziennie. Od tej pory nie mogę słuchać “Till The World Ends”.

Przemek

“Despacito” to moja pierwsza myśl w tej kategorii. Takie hity żyją zwykle jeden sezon, przychodzą i odchodzą, ale Luis Fonsi skutecznie zniechęcił mnie do słuchania radia przez ostatnie kilka tygodni. Piosenka może i ma spore swoich zwolenników, ale ja do nich po prostu nie należę.

Marcin

Moim typem na piosenkę którą wszyscy (a przynajmniej większość) kocha, a której ja osobiście nienawidzę jest utwór “Work” autorstwa Rihanny. Okropny tekst i mało rozbudowana linia melodyjna sprawiają, że ilekroć słyszę ten utwór to mam ochotę uciec. Mam nadzieję, że była to jednorazowa wpadka.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus