Piosenka, która sprawia, że się uśmiecham [DZIEŃ 12]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Dziś wraz z Krzysztofem Zalewskim powspominamy utwory, które wywołują uśmiech na naszej twarzy. Z pewnością przydadzą się w taki dzień, jak dziś.

Krzysztof Zalewski

“What’d I Say” Raya Charlesa to piosenka, która zawsze poprawia mi humor. Wyprowadziła mnie już z niejednego doła a nawet zdrowotnej zapaści. Polecam szczególnie teraz jako znakomity lek na jesienne przesilenie. Kiedy wraz z coraz posępniejszą aurą cichaczem zakrada się depresja, albo jesienne przeziębienie odbiera ochotę na wstanie z łóżka – włączam na cały regulator i humor powraca w pełni mniej więcej w okolicy fragmentu wymiany wokalnej między Rayem i chórkiem. Działa za każdym razem. Może być stosowana w każdej ilości. Bez skutków ubocznych.

Gold

Piosenek, które wywołują u mnie uśmiech jest wiele i to z bardzo różnych powodów. Dzisiaj postanowiłem postawić na utwór Paris Hilton “Good Time” wydany w 2013 roku, który był jej wielkim powrotem do świata muzycznego. Niestety nie był to udany powrót… ale piosenka ta wywołuje u mnie same pozytywne emocje, dlaczego? Ma tani, prosty bit, klip jest koszmarny i na dodatek ten rap Lil Wayne’a – dlatego własnie uwielbiam ten numer Paris!

Shad

Chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, dlaczego ten utwór się tu znalazł. “Wojowniczka” Gosi Andrzejewicz to prawdziwy klasyk, przy którym nie sposób się nie uśmiechnąć choć raz – powód i intencje to już zupełnie inna kwestia. Jestem przekonany, że nie tylko ja tak mam… Prawda?

Cornel

Ta piosenka sprawia, że pojawia się banan na mojej twarzy! Uwielbiam debiutancki album Lily Allen, a Smile to mój all-time fave!

Viggo

Ten kawałek Earth, Winde & Fire zawsze pozytywnie mnie nastraja. Zwłaszcza w takie dni jak dziś, kiedy patrzę za okno i wspominam ciepłe dni września z lat ubiegłych.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus