Piosenka, która powinna być zagrana na moim ślubie [DZIEŃ 13]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Dziś wraz z Nataszą Urbańską wybraliśmy piosenki, które powinny być (lub były) zagrane na naszym ślubie.

Natasza Urbańska

“Love of my life” Queen to piosenka która zawsze już będzie mi się kojarzyć z miłością i z tym dniem, dniem naszego ślubu…. Piosenka jest smutna, bo opowiada o rozstaniu, o bólu i tęsknocie za drugą osobą i właśnie na przekór wszystkiemu w ten uroczy wyjątkowy dzień Freddie Mercury wprowadził niesamowity przejmujący klimat. To nasza piosenka.

Shad

Wiecie czego nie cierpię najbardziej? Pompatyczności. Mógłbym oczywiście wybrać jakąś sentymentalną balladę czy romantyczny kawałek o miłości na całe życie, ale przewidywalność zwyczajnie kłóci się z moim charakterem. Z tej właśnie przyczyny postawiłem na piosenkę Amandy Lepore, której moja druga połowa po prostu nie cierpi – to właśnie bez utworu takiego jak ten nie wyobrażam sobie naszego ślubu! To co, chcesz ze mną spędzić tę resztę życia czy jak?

Viggo

Pomimo, że ten kawałek został nagrany w 2005 roku, to wokalistka wydała go dopiero 5 lat później na swojej składance największych hitów. Nie wyobrażam sobie swojego ślubu bez tego właśnie kawałka. To jeden z najlepszych romantycznych utworów, jakie słyszałem.

Gold

Na dzisiejszy dzień wybrałem piosenkę, która jest mi bardzo bliska i idealnie pasuje, czyli “That’s So Us” autorstwa Allie X. Nie jest to typowy “słodko-pierdzący” numer o miłości dwóch osób i wyidealizowanym związku – w czym właśnie tkwi jego urok. Jednak to właśnie sprawia, że pomimo wad ich miłość jest idealna. Utwór ten opowiada o uczuciach dwóch osób, które dla otaczającego je świata mogą wydawać się dziwakami, a ich żarty rozumieją tylko oni sami.

Cornel

Zawsze śmieszyło mnie, kiedy państwo młodzi wybierają “I Will Always Love You” na swój pierwszy taniec. Ciekawy wybór, gdyż piosenka opowiada o śmierci… I równie dziwi mnie pomijanie “Greatest Love Of All”, które zapewne byłoby moim wyborem.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus