Piosenka, która kojarzy mi się z miłością [DZIEŃ 19]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Są takie piosenki o miłości, do których uwielbiamy wracać. Dziś wraz z Majką Jeżowską wspominamy nasze ulubione miłosne utwory.

Majka Jeżowska

Piosenka, która kojarzy mi się z miłością, niekoniecznie szczęśliwą, bo są różne rodzaje miłości (matczyna, braterska, intymna, miłość do ojczyzny). Jest taka piosenka, którą uwielbiam, którą potrafię śpiewać i grać na fortepianie “I can’t make you love me”. Poznałam tę piosenkę na płycie Bonnie Raitt, jednej z moich ulubionych wokalistek i muzyków. Jest bluesmenką, starszą ode mnie panią, która fantastycznie i prawdziwie śpiewa. To ballada z przepięknym tekstem, bo przecież nie można nikogo zmusić, żeby nas kochał, to prawdziwe stwierdzenie. Wielokrotnie jechałam samochodem i miałam łzy w oczach, kiedy słuchałam tej piosenki. Pokazuję ją młodszym kolegom i koleżankom, którzy nie mają pojęcia, kto nagrał tę piosenkę, bo zna ją przede wszystkim z wykonania George’a Michalea i z wykonania Adele. Ale dla mnie najlepszą absolutnie wersją tej piosenki jest oryginał i często jak jestem w nastroju sentymentalnym to siadam do fortepianu i sobie gram i śpiewam tę piosenkę. Śpiewałam ją również w telewizji i na koncercie kiedyś. To na pewno moja ulubiona piosenka o miłości, nieszczęśliwej.

Przemek

Z miłością kojarzy mi się dziesiątki utworów, ale jednym z moich ulubionych wciąż pozostaje “Paris On a Sunny Day” Prince’a Royce’a. Uważam, że ta piosenka zasługuje na zdecydowanie większą rozpoznawalność i bardzo żałuję, że z międzynarodowej kariery wokalisty ostatecznie nic nie wyszło. Każdy oczywiście lubi co innego, ale polecam posłuchać chociaż raz – osobiście byłem naprawdę zaskoczony!

Marcin

Wybór piosenki na dzisiejszy dzień może się wydawać raczej prosty i trywialny, ale utwór ten jest bliski memu sercu i nieważne ile razy go słucham to za każdym razem wywołuje we mnie same pozytywne emocje.

Artur

To zdecydowanie jedna z moich ulubionych piosenek o miłości, bo najlepsze piosenki o miłości, to te wesołe piosenki. Prosta, zabawna i mega pozytywna. Bo miłość to wielkie szczęście, a Robyn świetnie zawarła to w klimacie tego utworu. Bardzo często wracam do “Stars 4-ever” – to jedna z moich ulubionych kompozycji na “Body Talk”.

Sebastian

To jedna z moich ulubionych piosenek współczesnego R&B (chociaż niektórzy wolą nazywać ten gatunek alternatywnym R&B). Miguel ma coś bardzo przyciągającego w swoim głosie.

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus