Piosenka, która kojarzy mi się z filmem [DZIEŃ 11]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Dziś wspominamy nasze ulubione utwory, które kojarzą nam się z filmem. W wyborze pomaga nam Zagi. Sprawdźcie, co wybraliśmy.

Zagi

Jako nastolatka trafiłam kiedyś na kanadyjski serial Instant Star. Główna bohaterka to Jude Harrison. Nastolatka, songwriterka, która wygrywa konkurs, nagrywa płytę, przeżywa swoje wzloty i upadki. W serialu główną rolę zagrała Alexz Johnson i właśnie dzięki Instant Star odkryłam jej twórczość. Album “Let ‘Em Eat Cake” wyszedł w 2014 roku, a ja zasłuchuję się w nim do dziś. Polecam z czystym sumieniem dla miłośników indie rocka.

Shad

Nie jestem wielkim fanem kina i widziałem w całym swoim długim, nudnym życiu zaledwie kilkanaście filmów (nie bijcie!), dlatego w dzisiejszej kategorii miałem znacznie ograniczone pole manewru. Ostatecznie postanowiłem kierować się wspomnieniami i wybór padł na utwór “Lose Yourself” Eminema, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do wydanego w 2002 roku filmu “8. Mila”. Uwierzycie, że od jego premiery minęło już prawie 15 lat? Ale ten czas leci…

Martino Dark

Ta piosenka, a właściwie teledysk do niej, jest świetnym agregatorem tworów popkultury w tym doskonałych filmów takich jak Kill Bill czy Thelma i Louise. Uwielbiam!

Matt

Film, do którego powracam i nigdy mi się nie znudzi jest “Titanic” Jamesa Camerona. Obraz promowany był utworem Celine Dion “My Heart Will Go On”, który jest wisienką na torcie całego filmu. W tym roku “Titanic” obchodzi okrągłe 20. urodziny i już pod koniec roku ma się ukazać dokument o powstawaniu filmu. Już zacieram rączki!

Viggo

Uwielbiam animacje Disneya, a zwłaszcza napisane do nich piosenki. To hity, których nie można zapomnieć. Jedną z moich ulubionych piosenek jest ckliwe “Ani Słowa” z filmu “Herkules” w wykonaniu Natalii Kukulskiej.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus