Piosenka, która dodaje mi siły [DZIEŃ 9]

Przed nami kolejny dzień 30 Day Music Challenge. W ciągu tego wyzwania przez 30 dni będziemy publikować piosenki, w zależności od tematu danego dnia. Pomoże nam w tym kilka znanych osób.

Wraz z Natalią Nykiel wybraliśmy dziś piosenki, które dodają nam siły w ciężkich chwilach. Zobaczcie sami!

 Natalia Nykiel

Kompletnie oszalałam gdy usłyszałam po raz pierwszy “Green Light” Lorde. To manifest zranionej dziewczyny, która układa sobie w głowie wszystko od nowa. Jest przy tym mega silna i stanowcza. W moich trudnych momentach miałam już dość smutnych lasek, śpiewających o niespełnionej miłości. Ta piosenka stawia na nogi. Energetyczny bit i mocny tekst sprawiają, że z jednej strony chcę wylać wszystkie łzy jakie mam, a z drugiej tańczę jak opętana (na koncercie Lorde na Openerze tak właśnie się wydarzyło:)) i właśnie to sprawia, że jestem silna. Wyrzucanie emocji daje mi siłę. Trochę tak, jak w mojej piosence „Spokój”. Mocny, taneczny bit nie oznacza, że to wesoły utwór. W tym wypadku wręcz przeciwnie. Ukryłam w nim dużo swojego smutku i rozżalenia i dzięki temu mogłam się z tym tematem rozprawić i pogodzić jak na silną kobietę przystało.

Shad

Nie ukrywam, że ostatnie tygodnie były prawdopodobnie najtrudniejszym okresem w moim dotychczasowym życiu. Siłę w tej samotnej walce dawała mi ballada “Change” Lany Del Rey, którą uważam jednocześnie za jedną z najbardziej niedocenionych piosenek z płyty “Lust For Life”. Życzyłbym sobie żeby ludzie poświęcili temu utworowi więcej uwagi, bo zdecydowanie na to zasługuje. Słabość to rzecz ludzka, a największym komplementem dla artysty jest umiejętne docieranie do swoich odbiorców – Lanie udało się to po raz kolejny.

Gold

Trudno mi było wybrać dzisiejszy utwór, ponieważ różnie można rozumieć siłę oraz to jak dana piosenka mi ją daje lub sprawia, że czuję się silny. Bez wątpienia jednak “Victorious” autorstwa Panic! At The Disco to ten numer, który sprawia, że mogę wszystko i nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko to za sprawą mocnego, pop-rockowego brzmienia i wyrazistego wokalu.

JZet

Kolejna trudna kategoria. Inspiracji szukałem na swoim koncie na last.fm – nie było to łatwe, ale się udało. Numer który proponuję jest jednym z tych, co motywują Cię do życia w trudnych chwilach. To dzięki “Rise” polubiłem Katy Perry na nowo po pewnym okresie czasu, w którym to znudziła mi się jej twórczość.

Matt

Piosenką, która podnosi mnie na duchu i daje wiarę w lepszy świat jest fenomenalna kompozycja Czesława Niemena “Dziwny Jest Ten Świat” z 1967 roku. Utwór ma już wiele lat, ale nadal jest aktualny! Jego przesłanie jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ wierzę, że już niedługo ludzie znajdą wspólny język i przestaną być sobie wilkami.

Viggo

Mało jest takich utworów, które w tak niesamowity sposób przekazywały by emocje jak “Heroes”. Ten utwór zawsze podnosi mnie na duchu i w ciężkich chwilach daje nadzieję na lepsze jutro. Bowie nagrał ten znakomity utwór w studiu nagraniowym przy Murze Berlińskim, zainspirowany historią zakochanej pary, którą rozdzielił mur.

Cornel

To najbardziej pokrzepiająca na duchu piosenka Madonny.

Udostępnij na Google Plus