p!nk-urodziny

Pięć klipów P!nk, które poruszają ważne kwestie społeczne

Wokalistka z ponad dwudziestoletnim stażem artystycznym, międzynarodowa gwiazda muzyki pop z 47 milionami sprzedanych płyt na koncie, a od niedawna również laureatka nagrody Michael Jackson Video Vanguard Award – osiągnięcia naszej dzisiejszej solenizantki są niezaprzeczalnie imponujące, a to dopiero początek listy jej dokonań. Amerykańska gwiazda Alecia Beth Moore, znana fanom na całym świecie jako P!nk, obchodzi dziś swoje 38. urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować specjalny ranking, w którym spojrzymy na jej pracę artystyczną pod trochę innym kątem niż zwykle.

P!nk w ciągu swojej wieloletniej kariery niejednokrotnie angażowała się w różne akcje społeczne, a muzyka i teledyski od zawsze były dla niej sposobem na stawianie jej słuchaczom ważnych pytań. Artystka od lat współpracuje chociażby z organizacją PETA czy działa na rzecz osób LGBT, a także zabiera głos w bieżących sprawach politycznych i społecznych. Nic więc dziwnego, że uważana jest ona za jedną z tych gwiazd, które trafnie opisują otaczającą nas rzeczywistość. W ramach celebracji urodzin wokalistki postanowiliśmy więc zwrócić uwagę na pięć klipów z jej katalogu, które poruszają ważne kwestie społeczne.

Gotowi? Zaczynamy!

5. Raise Your Glass


Listę rozpoczyna klip do utworu “Raise Your Glass” z kompilacji “Greatest Hits… So Far!!!” wydanej w 2010 roku. W klipie wokalistka celebruje inność, kierowanie się własnymi wartościami oraz nie poddawanie się wpływom innych. Bycie oryginalnym, nie do końca zrozumiałym przez ogół, nie jest niczym złym – co właśnie przekazuje artystka w swoim klipie. Każdy z nas równy, niezależnie od koloru skóry, wyznawanej religii czy orientacji seksualnej, lecz zarazem oryginalny i wspaniały na swój sposób.

4. Stupid Girls


Utwór “Stupid Girls” z czwartego albumu “I’m Not Dead” wywołał wiele szumu ze względu na swój przekaz, mówiący o tym, że kobiety nie są gorsze i głupsze od mężczyzn i nie muszą być “słodkimi idiotkami” aby coś w życiu osiągnąć. Wokalistka ukazuje, że ważne jest nasze wnętrze oraz inteligencja, a nie tylko wygląd zewnętrzny. W zrealizowanym do piosenki teledysku nie sposób natomiast nie zauważyć nawiązań do znanych celebrytek, które właśnie z krytykowanego przez P!nk wizerunku słyną. Oberwało się m.in. Paris HiltonMary-Kate Olsen, Lindsay Lohan czy Jessice Simpson.

3. What About Us


Jeszcze świeży klip do najnowszego singla P!nk, “What About Us” to kolejny przykład bardzo silnego przekazu, którym artystka stara się zwrócić uwagę na problemy z którymi borykają się obecnie młodzi ludzie. Często niezrozumiani, odrzuceni i zapomniani, odepchnięci w kąt i traktowani jak szara masa – P!nk swoim teledyskiem wyciąga rękę do tych, których głos jest słabiej słyszalny. Wokalistka nagrała go również ze względu na obecnie rządzącego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, którego jak można się domyślić… nie darzy sympatią. Delikatnie mówiąc.

2. Family Portrait


“Family Portrait” to utwór z drugiego albumu P!nk pod tytułem “M!ssundaztood”, dzięki któremu zdobyła rozgłos ogólnoświatowy. Sama piosenka jak i klip nawiązują do prywatnego życia wokalistki, która na własnej skórze głęboko przeżyła rozwód swoich rodziców. W teledysku ujrzeć możemy obraz dysfunkcyjnej rodziny, która na pozór dla kogoś z zewnątrz może wydawać się szczęśliwa, lecz wcale taka nie jest. Głównym przekazem klipu jest umiejętność słuchania dzieci i nie zapominania o nich w tych trudnych momentach.

1. F**kin’ Perfect


Moim faworytem wśród klipów P!nk chyba na zawsze będzie “F**kin’ Perfect”, który dzięki swojej uniwersalności i plastyczności  przesłania jest w stanie dotrzeć do każdego odbiorcy. Prosty przekaz mówiący “jesteś perfekcyjny/a, nie jesteś gorszy/a, nie zmieniaj się” jest swego rodzaju podnoszącym na duchu hymnem. W teledysku ukazane są problemy dorastającej kobiety – od młodych lat szkolnych do trudności życia dorosłego. Artystka stara się poprzez swój klip wspierać szczególnie osoby borykające się z depresją, myślami samobójczymi i autoagresywne.

Na koniec chciałbym życzyć solenizantce wszystkiego najlepszego w jej życiu osobistym jak i zawodowym, jeszcze więcej tak wspaniałych i wpływowych klipów, jak i sukcesu jej nadchodzącego wydawnictwa, którym już niedługo nas uraczy.

Sto lat P!nk!

pink-urodziny

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus