Lady Gaga przekłada europejską część “The Joanne World Tour” | POPHEART.pl

Lady Gaga przekłada europejską część trasy “The Joanne World Tour”

Kilka dni po odwołaniu swojego show w ramach festiwalu Rock In Rio, Lady Gaga zdecydowała się przełożyć całą europejską część trasy “The Joanne World Tour”. Tournée na Starym Kontynencie miało rozpocząć się 21 września koncertem w Barcelonie i zakończyć się 28 października w Kolonii, jednak wszystkie wydarzenia zostaną przełożone na początek 2018 roku.

Powodem takiej decyzji ma być obezwładniający ból, z którym zmaga się artystka, uniemożliwiający jej występowanie. Piosenkarka podzieliła się swoimi myślami za pomocą portali społecznościowych:

Zawsze byłam szczera odnośnie problemów zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, z którymi się borykam. […] Jestem wojowniczką. Używam słowa “cierpieć” nie tylko ze względu na traumę oraz chroniczny ból, które zmieniły moje życie, lecz również ze względu na fakt, iż powstrzymują mnie one przed prowadzeniem normalnego trybu życia. Ponadto uniemożliwiają mi robić to, co kocham najbardziej na świecie: występować przed moimi fanami. Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie będę w trasie, lecz w tym momencie muszę oddać się w ręce moich lekarzy, aby być w stanie występować przed Wami przez kolejne 60 lat, albo i więcej. Kocham was bardzo.

Niespełna tydzień temu piosenkarka ujawniła, iż zmaga się z zespołem chorobowym znanym jako fibromialgia. Jej walkę z tą dolegliwością będzie można zobaczyć w nadchodzącym dokumencie “Lady Gaga: Five Foot Two”, którego premiera odbędzie się 22 września w serwisie Netflix. Przypominamy, iż nie jest to pierwszy raz, kiedy artystka decyduje się na znaczące zmiany w swoich koncertowych planach. W lipcu tego roku Mother Monster zdecydowała o przełożeniu drugiej części “The Dive Bar Tour”, natomiast w 2013 roku względy zdrowotne przesądziły o odwołaniu 25 koncertów w ramach trasy “The Born This Way Ball Tour”.

Firma Live Nation, organizator koncertów trasy “The Joanne World Tour”, poinformowała, iż wszystkie zakupione bilety zachowają swoją ważność dla nowych dat, które zostaną wkrótce ogłoszone.

Udostępnij na Google Plus