Kultowa płyta Kayah & Bregović w nowej odsłonie!

Jedna z najbardziej kultowych płyt polskiej fonografii osiągnęła w tym roku pełnoletność. Wydany przez Kayah i Gorana Bregovića w kwietniu 1999 roku album stał się w naszym kraju jednym z największych sukcesów artystyczno-komercyjnych. Już 6 października ukaże się specjalna edycja krążka wzbogacona o nowe kompozycje.

Kayah jest autorką słów i wokalistką, Goran natomiast autorem muzyki i producentem albumu. Na płycie znalazło się m.in. kilka utworów znanych z filmowych płyt Bregovića zagranych przez słynną cygańską orkiestrę weselno-pogrzebową. Polskim akcentem folkowym na płycie, było zaproszenie do nagrań fenomenalnego góralskiego zespół wokalnego z Zakopanego.

Dwupłytowe wydawnictwo, które ukaże się już w przyszłym miesiącu, zawiera oryginalny, zremasterowany album oraz drugi krążek z ośmioma remiksami wyłonionymi w ogólnopolskim konkursie na platformie 2track.pro oraz dwa remiksy, które powstały przy premierze płyty w 1999 roku: Smolika i DJ 600 Volt, jak również dwa utwory koncertoweduetu. Jednym z nich jest piosenka „Miłość Ci wszystko wybaczy”, która nie była częścią płyty.

CD1
1. Śpij kochanie, śpij
2. To nie ptak
3. 100 lat młodej parze
4. Byłam różą
5. Trudno kochać
6. Prawy do lewego
7. Ta-Bakiera
8. Caje Sukarije
9. Jeśli Bóg istnieje
10. Nie ma, nie ma Ciebie

CD2
1. To Nie Ptak – Marcel McCrash Kraszkiewicz mix
2. To Nie Ptak – skyquake mix
3. Ta-bakiera – Grzegorz Koniarz mix
4. To Nie Ptak – Paweł Rychert mix
5. Ta-bakiera – Zgoda mix
6. Śpij Kochanie Śpij – Ludwik Zamenhof mix
7. Ta-bakiera – Vlasta Traczyk mix
8. Śpij Kochanie Śpij – Paweł Podeszwik mix
9. Prawy Do Lewego – Smolik Remix
10. Prawy Do Lewego – Nie zgadniesz Remix (Sebastian Imbierowicz Remix)
11. Nie Ma Nie Ma Ciebie (wersja koncertowa)
12. Miłość Ci Wszystko Wybaczy (wersja koncertowa)

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus