britney-bprania

Koreańska grupa BP RANIA nagrała utwór odrzucony przez Britney Spears. Posłuchaj piosenki “Breathe Heavy”

Fani amerykańskiej wokalistki Britney Spears w ostatnim czasie nie mogli narzekać na brak muzyki od swojej idolki. Zeszłoroczony album “Glory” został ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Gwiazdę poznać mogliśmy z innej strony wokalnej oraz muzycznej w łącznie aż osiemnaście utworach (wliczając wydanie japońskie), które weszły w skład krążka. Jak to jednak zwykle bywa, przy tworzeniu albumu sporo piosenek zostaje odrzuconych i niewykorzystanych. Jedną z nich jest “Breathe Heavy”, która na szczęście ujrzała światło dzienne, a to wszystko za sprawą koreańskiego girlbandu. O co chodzi?

Utwór “Breathe Heavy” to piosenka napisana m.in. przez Jona Ashera i Melanie Fontanę, którzy współtworzyli też numer “Mood Ring” z japońskiej edycji albumu. Niestety tej kompozycji nie udało się przetrwać selekcji przy doborze utworów na album Britney Spears. Jak wspominają sami twórcy, piosenka ta była stworzona z myślą o wokalistce:

Piosenka oryginalnie była demem dla Britney podczas jej ery Glory. Chcieliśmy stworzyć koncept, który łączyłby ją z fanklubem Britney Army. Dlatego też tytuł “Breathe Heavy”, ponieważ każdy fan wie o stronie BreatheHeavy.com. Utwór ten był idealny aby nawiązać i zbliżyć się do fanów, jednak ostatecznie Britney nagrała inne nasze demo “Mood Ring”, który został promocyjnym utworem w Japonii – spełnienie marzeń!

Od czasu wydania albumu “Glory” minął już ponad rok, ale nie wszystko stracone i tydzień temu utwór “Breathe Heavy” zyskał swoje drugie życie za sprawą południowokoreańskiej grupy BP RANIA, która wydała go w dwóch wersjach językowych – koreańskiej i angielskiej na swojej EP-ce “REfresh” zaledwie tydzień temu. Nie jest to pierwszy (i z pewnością nie ostatni) raz, kiedy piosenki nagrane z myślą o artystach zachodnich trafiają na rynek azjatycki. Kompozycję “Breathe Heavy” w obydwu wersjach prezentujemy Wam poniżej do samodzielnej oceny. Żałujecie, że Britney nie nagrała tego utworu?


Udostępnij na Google Plus