To już 30 lat! Film “Dirty Dancing” świętuje okrągłe urodziny

Choć trudno w to uwierzyć, film “Dirty Dancing” ma już 30 lat! Chyba każdy z nas obejrzał kultowe dzieło Emile Ardolino przynajmniej raz. Wyjątkowa mieszanka muzyki i tańca, przyprawiona romantyczną historią głównych bohaterów granych przez Patricka Swayze i Jennifer Grey sprawiła, że film, nawet po tylu latach cieszy się ogromną popularnością. 

Kiedy film po raz pierwszy pojawił się w kinach, nikt nie spodziewał się, że historię 16-letniej Frances Houseman (zwanej „Baby”), tak bardzo pokochają fani kina na całym Świecie. Premiera odbyła się bowiem podczas Festiwalu w Cannes w maju 1987 roku a wkrótce później, 21 sierpnia film zadebiutował w USA. Istnieje wiele sposobów, by uczcić tę wyjątkową rocznicę. Poniżej podpowiadamy kilka z nich:

Weekend w stylu „Time of Your Life”

Jak informuje New York Times, Sullivan County, gdzie rozgrywała się akcja filmu szykuje wiele atrakcji związanych z rocznicą. Miejscowe hotele przygotowały specjalne pakiety, w których poza noclegiem, romantyczną kolacją, czy eleganckim coctail party, na uczestników czekają koncerty przebojów z filmu, czy wykład byłej tancerki Jackie Horner, która była konsultantką na planie. Atrakcje te nie należą jednak do najtańszych, za weekend dla dwóch osób zapłacimy od 956 dolarów.

Breloczek hotelowy Baby

Nie zawiodła również wytwórnia Lionsgate, które przygotowała specjalne rocznicowe wydanie Blue-ray z masą wspaniałych pamiątkowych dodatków. Wśród nich znajdziemy choćby pocztówki z kurortu Kellermana, w którym rozgrywa się akcja filmu, brelok od pokoju hotelowego Baby, czy karty z krokami do znanych z filmu tańców. Nie wspominając już o unikatowych, niepublikowanych wcześniej materiałach wideo.

Dowody miłości razy 32 miliony

Nie byłoby prawdopodobnie sukcesu filmu, bez jego wyjątkowej muzyki. Soundtrack został po raz pierwszy wydany 4 sierpnia 1987, jeszcze przed premierą filmu. Album sprzedał się dotąd  w oszałamiającej liczbe 32 milionów egzemplarzy i nadal nie traci na popularności. Dla ciekawych ShopAlike zebrało najważniejsze liczby z nim związane, w specjalnej jubileuszowej infografice.

Rocznica „Dirty Dancing” w Polsce

Również w Polsce film, początkowo znany jako “Wirujący seks” był prawdziwym hitem epoki wypożyczalni kaset wideo. Nie dziwi więc, że i nad Wisłą rocznicę świętujemy po swojemu. Na przykład uczestnicząc w jednym ze spektakli „Tribute to DIRTY DANCING Music & Dance Show”, który już od kilku miesięcy przemierza Polskę.  Oczywiście zawsze pozostaje nam też po prostu pełen wzruszeń wieczór przy ulubionym filmie na DVD.

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus