Taylor Swift zdetronizuje “Despacito”?

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Taylor Swift, za sprawą swojego najnowszego singla “Look What You Made Me Do”, zepchnie ze szczytu amerykańskiej listy singli Luisa Fonsiego i jego hit “Despacito”. Jeśli Taylor zadebiutuje na miejscu pierwszym będzie pierwszą kobietą na pozycji lidera w tym roku. 

Przejdźmy do statystyk! Lyric video do utworu “Look What You Made Me Do” zadebiutowało w sieci w piątek (25 sierpnia), a już zostało obejrzane ponad 22 miliony razy. Sytuacja wygląda podobnie na Spotify. Przypomnę jedynie, że Taylor dopiero niedawno wróciła na tę największą platformę streamingową po kilkumiesięcznej nieobecności swojego katalogu na niej. Najnowszy singiel Amerykanki szybko podbił listy sprzedaży iTunes w ponad 60 krajach w tym m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Niemczech czy Francji. Premiera teledysku zapowiedziana jest na najbliższą niedzielę (27 sierpnia) podczas gali MTV Video Music Awards 2017. Wszystko wskazuje na to, że monstrualny debiut “Look What You Made Me Do” nie tylko w USA, ale też i na światowych listach singli to już niemalże pewnik. Czy ogromna przewaga sprzedażowa i spore dane streamingowe wystarczą by pokonać portorykańską gwiazdę – Luisa Fonsiego?

Despacito” ma za sobą 15 tygodni brylowania na pozycji numer jeden listy Billboard Hot 100. Jest to wynik iście fenomenalny. W całej historii tegoż zestawienia jedynie jednej piosence udało się utrzymać na miejscu pierwszym dłużej. Ten utwór to “One Sweet Day” Mariah Carey z gościnnym udziałem Boyz II Men. Singiel okupował szczyt Hot 100 przez 16 tygodni na przełomie lat 1995 – 1996. Debiut “Look What You Made Me Do” nastąpi dopiero 5 września, natomiast w najnowszym zestawieniu datowanym na 29 sierpnia słoneczne “Despacito” zapewne wyrówna wynik Mariah Carey i Boyz II Men. Jeśli Taylor nie uda się zadebiutować na szczycie amerykańskiej listy singli, Luis Fonsi, Daddy Yankee a także Justin Bieber (bo w końcu to remix z jego udziałem jest uwzględniony w zestawieniu) pokonają rekord Carey i Boyz II Men ustanowiony ponad 20 lat temu. Do tej pory najbliżej pobicia tego wyniku byli odpowiednio: Elton John w 1997 z utworem “Candle In The Wind 1997“, ponownie Mariah Carey w 2005 z “We Belong Together“, The Black Eyed Peas i “I Gotta Feeling” w 2009, a także Mark Ronson i Bruno Mars w 2015 z przebojem “Uptown Funk” – wszystkim tym wykonawcom udało się okupować miejsce pierwsze listy przez 14 tygodni.

Wyniki tej rywalizacji zostaną ujawnione w odświeżonym zestawieniu Billboard Hot 100 już 5 września. Wstępne prognozy sprzedażowe i potencjalny wygląd top 10 powinniśmy natomiast poznać kilka dni wcześniej. Jak myślicie – zwycięży Taylor czy Luis?

Czekacie na premierę teledysku do “Look What You Made Me Do”?

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus