Olsztyn Green Festival 2017 — kogo warto zobaczyć | POPHEART.pl

Olsztyn Green Festival 2017 — kogo warto zobaczyć

Wystartowała 4. edycja Olsztyn Green Festival. Dwudniowy harmonogram wydarzenia wypełniony jest po brzegi występami fenomenalnych wykonawców, którzy zaprezentują się na trzech scenach. Postanowiłem przygotować dla was swoiste zestawienie i wytypowałem piątkę artystów, których koncertów najbardziej oczekuje. Ich po prostu nie można przegapić! 

5. Bownik
Punktem obowiązkowym podczas OGF 2017 będzie koncert zespołu Bownik, którego wcześniej mogliście kojarzyć jako Control the Weather. Określają swoją twórczość jako vegan disco, jednakże są dość różnorodni – wystarczy porównać chociażby “Behind The Corner” z utworem “Delfina”. To właśnie dzięki swojej nietuzinkowości postanowiłem przyznać im miejsce piąte w moim rankingu.

Koncert: sobota, godz. 19:00 / Scena Olsztyn

 

4. Monika Borzym
Swoim głosem czaruje, a estetyką i prostotą klipów zachwyca – tak w wielkim skrócie podsumuje wybór tej artystki. Jej piękny, aksamitny wokal będzie zapewne jedną z czołowych atrakcji pierwszego dnia festiwalu. Przypomnę jedynie, że dzięki udziałowi w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo pokazała szerszej publiczność spektrum swoich możliwości wokalnych. Zarówno autorskie utwory Moniki, jak i jej soulowe i jazzowe aranżacje znanych piosenek wprawiają mnie zawsze w zachwyt. Borzym to nie tylko świetny głos, ale także talent instrumentalny. Ukończyła klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Do tej pory wydała cztery albumy studyjne. Jej debiut z 2011 roku “Girl Talk” pokrył się w Polsce platyną, natomiast jego następca – “My Place”, uzyskał status złotej płyty. Ja polecam wam szczególnie jej ostatnie wydawnictwo – “Jestem przestrzeń” z 2017 roku, które zabiera nas w nastrojową podróż.

Koncert: niedziela, godz. 16:30 / Scena Co Jest Grane 24

 

3. Daria Zawiałow
Darię pamiętam jeszcze z czasów jej występów w programach talent show, w których to prezentowała covery różniące się zupełnie od jej obecnego repertuaru. Jak wypadła ta zmiana? Oczywiście korzystnie. Bardzo się cieszę, że odeszła od komercyjnego popu, który zapewne był jej początkowo narzucany. Zawiałow doceniam nie tylko jako świetną wokalistkę indiepopową, ale w szczególności jako autorkę tekstów i to właśnie ten czynnik zadecydował o tym, że znalazła się na pozycji trzeciej. Genialne kompozycje pochodzącej z Koszalina dwudziestopięciolatki w połączeniu z jej silnym wokalem są jak dobrze przygotowany drink – można się nim długo delektować lub szybko wypić i prosić o więcej. Obowiązkowo przesłuchajcie jej debiutancki krążek “A Kysz!”.

Koncert: sobota, godz. 21:00 / Scena Olsztyn

 

2. XXANAXX
Jest to zdecydowanie jeden z koncertów, które śmiało mogę polecić wszystkim – nie tylko fanom muzyki elektronicznej. Zawsze będę podkreślał, że duet Xxanaxx jest dla mnie synonimem jakości na polskim rynku fonograficznym i to właśnie oni są moim drugim w kolejności faworytem podczas tegorocznego Green’a. Uwielbiam słuchać ich pierwszoligowych beatów przeplatanych z bezbłędnymi wokalami. Ich koncert będzie naprawdę magiczny zwłaszcza w tak urokliwym otoczeniu jeziora Ukiel. Klaudia i Michał wydali do tej pory trzy albumy studyjne: “Xxanaxx EP”, “Triangles” oraz “FWRD”, które serdecznie wam polecam a na ich występ zapraszam!

Koncert: sobota, godz. 23:00 / Scena Olsztyn

 

1. Hey
Na szczycie listy nie kto inny jak grupa Hey – niekwestionowana ikona muzyki, wielokrotni laureaci najważniejszych polskich nagród fonograficznych – Fryderyków. Zespół, który obecny jest na scenie 25 lat, oprócz rocka eksperymentuje także z muzyką elektroniczną i innymi pokrewnymi jej gatunkami. Ich twórczość zyskuje dzięki temu na różnorodności. Muzykom Hey nie można odmówić odwagi – nie boją się eksperymentować ze swoimi materiałem, a ten aspekt bardzo w artystach cenię. Wstyd przyznać, ale będzie to pierwszy raz kiedy usłyszę ich na żywo – tym bardziej czekam! Wokal Katarzyny Nosowskiej jest prawdziwy, potężny i szczery co potęguje przesłanie ich utworów. W swojej bogatej dyskografii posiadają zarówno albumy studyjne, koncertowe, a także single. Trzy z ich wydawnictw dotarły do miejsca pierwszego w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, a aż 9 albumów uzyskało status co najmniej platyny. Według mnie zdecydowany headliner Olsztyn Green Festival 2017 i to na każdej płaszczyźnie!

Koncert: niedziela, godz. 22:00 / Scena Co Jest Grane 24

Polecam Wam oczywiście nie tylko pięć wyżej wymienionych koncertów, a wszystkie towarzyszące OGF 2017 eventy. Ciekaw natomiast jestem, czy wasz ranking wyglądałby podobnie. Może dodalibyście kogoś do tej listy?

Udostępnij na Google Plus