Oglądalność MTV VMA znowu spadła

Kiedy widownia ubiegłorocznego rozdania VMA spadła o ponad 3 miliony w porównaniu z rokiem 2015, wszyscy myśleli, że gorzej już być nie może. Niestety w tym roku jeszcze mniej widzów obejrzało najważniejszą galę MTV.

W tym roku, wliczając wszystkie platformy Viacom, galę prowadzoną przez Katy Perry oglądało 5,3 miliona osób. To spadek w porównaniu do roku ubiegłego, kiedy to MTV zgromadziło widownię liczącą 6,5 miliona osób. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie oglądalność w samej stacji MTV, to wynik jest jeszcze zasmuca – tylko 2,6 miliona osób zasiadło w tym roku przed telewizorem aby obejrzeć MTV Video Music Awards. To o 640 000 mniej widzów niż w roku 2016.

Przez ostatnie trzy lata oglądalność gali zmniejszyła się prawie o 50%. Jeszcze w roku 2014 rozdanie nagród zgromadziło przed ekranami 10,3 miliona osób. Najwięcej osób obejrzało galę w 2011 roku – 12,4 miliona osób.

Czy oznacza to, że wkrótce doczekamy czasów, kiedy gala MTV postanowi zrezygnować z produkcji gali VMA?

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus