ODKRYWAMY: internetowa sensacja Poppy | POPHEART.pl

ODKRYWAMY: Poppy

Kim jest Poppy? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta jak mogłaby się wydawać, a sama zainteresowana od wielu miesięcy nie ułatwia fanom zadania w zdefiniowaniu jej osoby. Ja jestem Poppy, Wy jesteście Poppy – na dobrą sprawę każdy z nas jest trochę Poppy. Brzmi dziwnie? Właśnie o to chodzi. Dziś w naszym cyklu postaram się bowiem przybliżyć Wam fenomen niezwykle utalentowanej i dość tajemniczej dziewczyny, o której cały internet huczy już od miesięcy. 

W tym miejscu zazwyczaj umieszczam imię, nazwisko oraz opcjonalnie wiek osoby, o której postanowiłem napisać, jednak w tym przypadku nie jest to wcale takie proste. Rożne źródła po wielu śledztwach donosiły już, że Poppy w rzeczywistości nazywa się prawdopodobnie Moriah Pereira, jednak ona sama nigdy tego nie potwierdziła. To jednak nie wszystko, gdyż Poppy nie potwierdziła również nigdy praktycznie żadnej informacji ze swojego życia prywatnego, w tym danych personalnych ani wieku. Chętnie przybliżę Wam jednak czym Poppy się zajmuje – jest youtuberką, której nagrania otworzono w serwisie już ponad sto milionów razy, piosenkarką z EP-ką i kilkoma singlami na koncie oraz internetową gwiazdą, która słynie ze specyficznych nagrań takich jak to:

Tak, właśnie z takich, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Zdaniem niektórych ekspertów Poppy jest jedynie stworzoną na potrzeby internetu personą, która służyć ma szokowaniu w celu zdobycia wyświetleń – wiele osób uważa ją jednak za formę sprytnego komentarza na temat internetu, mediów społecznościowych i aktualnego stanu amerykańskiego społeczeństwa. Poppy to ona, ja, Wy – wszyscy jesteśmy mieszkańcami internetowego świata, w którym codziennie bierzemy udział na różne sposoby. Hiperrzeczywista postać stworzona przez Pereirę nie umknęła jednak uwadze krytyków, którzy skupili się głównie wokół traktowania jej jako przedmiotu internetowego, momentami absurdalnego kultu. W całej swojej specyficzności, gdzieś w całkiem niedalekim tle, przemyka się także muzyka tworzona przez Poppy, która, w przeciwieństwie do nagrywanych w imieniu jej persony filmików, powinna być traktowana całkowicie poważnie.

Muzyczna kariera Poppy, jeszcze pod nazwą That Poppy, rozpoczęła się w 2015 roku pod skrzydłami wytwórni Island Records. To wtedy ukazał się jej pierwszy singiel “Everybody Wants to Be Poppy”, jego szybki następca “Lowlife” oraz w lutym kolejnego roku cała EP-ka “Bubblebath”. Projekt oscylujący w granicach popu, muzyki elektronicznej, a nawet ska czy rocka umknął niestety szerszej publice i nie zdobył oczekiwanego przez wytwórnię rozgłosu, jednak wyraźnie pokazuje on drzemiący w Poppy talent wokalny i artystyczny. Interesujący był także motyw przewodni EP-ki, który mówi o tym, że “świat jest brudny i przydałaby mu się czasem kąpiel”. Nie sposób się nie zgodzić.

To jednak nie koniec nietypowych niespodzianek, gdyż w październiku 2016 roku fanów młodej wokalistki czekało kolejne zaskoczenie – Poppy wydała wtedy bowiem pełny album zatytułowany “3:36 (Music to Sleep To)”, który został opracowany we współpracy… z lekarzami z Uniwersytetu w Waszyngtonie, którzy zajmują się polisomnografią. Utrzymany w stylu eksperymentalnej muzyki elektronicznej projekt został bowiem stworzony do ułatwienia spokojnego zasypiania i faktycznie daleko mu do popowych piosenek, które mogliśmy od Pereiry dotychczas usłyszeć. Był to oczywiście tylko projekt poboczny, gdyż w 2017 roku, po krótkiej przerwie, Poppy znów rozpoczęła wydawanie charakterystycznej dla niej muzyki.

W tym momencie Poppy przygotowuje się do premiery swojego debiutanckiego albumu “Poppy.Computer”, który ukaże się już w październiku. Projekt promowały jak dotąd trzy single: “Computer Boy”, “Let’s Make a Video” oraz “Interweb”, jednak zaplanowany jest już także kolejny zatytułowany “Bleach Blonde Baby”. Wydawnictwo “Poppy.Computer” ma podobno czerpać gatunkowo z japońskiego popu i szeroko pojętej muzyki elektronicznej, a jego głównym tematem lirycznym będzie prawdopodobnie – zgadliście! – internet i nowe media. Warto wspomnieć, że Poppy wystąpiła już m.in. w programie Jamesa Cordena, gdzie niedawno zaprezentowała swój najnowszy na ten moment singiel “Interweb”. Kim więc tak naprawdę jest Poppy? Niech każdy z Was odpowie sobie na to pytanie sam, a ja niezmiennie polecam Wam dołączyć do jej świata. Warto!

Udostępnij na Google Plus