Dziewczyny z Little Mix świętują 6-lecie zespołu! | POPHEART.pl

Dziewczyny z Little Mix świętują 6 lat istnienia!

Dziś mija 6 lat odkąd na potrzeby ósmej serii brytyjskiego X Factora z czterech niezależnych wokalistek sformowano zespół. Tak w największym skrócie wygląda historia powstania Little Mix, girl bandu, który dziś śmiało wymieniany jest jako jeden z odnoszących większe sukcesy komercyjne na świecie. Można śmiało stwierdzić, że, zaraz po Spice Girls rzecz jasna, mają też największy wpływ na brytyjską popkulturę. Niewątpliwie ścieżka ich kariery jest przykładem dobrze rozegranej strategii marketingowej, ale także spełnienia amerykańskiego snu czy w tym konkretnym przypadku ‘british dream’. Sprawdźcie czy znacie największe hity Little Mix!

5. “Wings” / DNA (2012)
Po zwycięstwie w finale X Factora dziewczyny wydały singiel. Co prawda utwór “Cannonball”, będący coverem Damiena Rice’a, dotarł do miejsca pierwszego brytyjskiej listy singli to na wyspiarskim rynku muzycznym jest to już bardziej tradycja, niż osiągnięcie. Nie mniej jednak był to ich debiutancki numer jeden w Wielkiej Brytanii. Mimo wszystko uznaję, że ich pierwszym (samodzielnym) hitem była kompozycja “Wings” z wydanego w 2012 roku albumu DNA. Także ten utwór stanął na szczycie zestawienia w UK, a dodatkowo okupował pole position w Irlandii. W Australii dotarł do miejsca trzeciego. “Wings” było widoczne również w innych zagranicznych zestawieniach m.in. w Belgii (miejsce 7), Nowej Zelandii (15), Kanadzie (69) czy Stanach Zjednoczonych (79). W Australii singiel pokrył się potrójną platyną, podczas gdy w Wielkiej Brytanii uzyskał status platyny. Złoty certyfikat odebrał natomiast w USA, Kanadzie i Nowej Zelandii.

4. “Move” / Salute (2013)
Kolejną ‘cegiełką’ w budowie pozycji zespołu był, wydany jako pierwszy singiel z albumu Salute, utwór “Move”. Rytmiczna kompozycja dotarła do miejsca trzeciego w UK oraz piątego w Irlandii. W krajach takich jak Nowa Zelandia, Belgia i Japonia “Move” stało się hitem w top 20. W drugim najważniejszym dla dziewczyn rynku muzycznym czyli Australii piosenka ostatecznie uplasowała się na pozycji 26. Sprzedaż cyfrowa zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Australii pozwoliła na otrzymanie złotego certyfikatu w tych krajach.

3. “Black Magic” / Get Weird (2015)
Do tej pory jest to chyba największy hit dziewczyn. “Black Magic” wydano jako singiel zwiastujący album Get Weird. O sukcesie piosenki świadczą natomiast nastepujące czynniki: najwięcej odsłon w serwisie YouTube ze wszystkich ich klipów (330 milionów); 174 miliony odtworzeń na Spotify (trzeci najlepszy wynik po “Shout Out To My Ex” i “Touch”); kolejny numer 1 w Wielkiej Brytanii; singiel w top 10 w Irlandii, Belgii, Izraelu, Australii; najwyżej notowany ze wszystkich ich numerów utwór na Billboard Hot 100 – miejsce 67; kilka certyfikatów za sprzedaż, w tym podwójna platyna w Australii, platyna w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na naszym rodzimym polskim rynku, złoto w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Nowej Zelandii, Kanadzie. Jak to zrobiły? Wystarczyło trochę poczarować.

2. “Shout Out To My Ex” / Glory Days (2016)
Streamingowy hit dziewczyn “Shout Out To My Ex” również dotarł na szczyt zestawienia najpopularniejszych singli na wyspach brytyjskich. Jest to również jedna z trzech (do tej pory) piosenek notowanych na liście Billboard Hot 100, a więc najbardziej prestiżowym zestawieniu singli na świecie. Little Mix zostały docenione za tenże utwór i tak w 2017 roku otrzymały nagrodę Brit Awards w kategorii singiel roku (UK). Na rodzimym rynku brytyjskim sprzedano ponad milion egzemplarzy piosenki.

1. “Touch” / Glory Days (2016)
I na koniec najświeższy, ze wszystkich pięciu propozycji, hit brytyjskiego kwartetu czyli utwór “Touch” pochodzący również z albumu Glory Days. Tu warto podkreślić, że to właśnie ten krążek jest (do tej pory) jedynym w dyskografii Little Mix, który dotarł na szczyt zestawienia albumów w Wielkiej Brytanii. Piosenka osiągnęła finalnie miejsce czwarte na liście singli w UK. Do utworu nakręcono, chyba dobrze współgrający z tropical-house’owym klimatem kompozycji, taneczny klip, w którym mnie najbardziej frapuje stylizacja Perrie.

A co wy myślicie o dotychczasowej karierze Perrie, Jesy, Leigh-Anne i Jade czyli dziewczynach z Little Mix? Który utwór jest waszym ulubionym?

Udostępnij na Google Plus