“Despacito” wyrównało rekord Mariah Carey i Boyz II Men!

Piosenka “One Sweet Day” Mariah Carey oraz Boyz II Men w latach 1995-1996 okupowała miejsce pierwsze Billboard Hot 100 przez 16 tygodni. Ustanowili rekord, który przez ponad 20 lat nie został pobity. W najnowszym zestawieniu Billboard’a stała się rzecz bezprecedensowa – za sprawą “Despacito” Luis Fonsi, Daddy Yankee i Justin Bieber wyrównali wynik Carey i Boyz II Men. 

Co prawda wynik “One Sweet Day” nie jest już jedynym rekordzistą w 59-letniej historii listy Billboard Hot 100, ale nie został on również ostatecznie obalony. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym tygodniu z pozycji nr 77 na miejsce pierwsze wskoczy Taylor Swift wraz z singlem, zapowiadającym jej szósty album Reputation, “Look What You Made Me Do”.

Piosenka Swift już zdążyła pobić rekordy streamingowe na platformach Spotify i Youtube, a specjaliści rynku muzycznego szacują, że sprzedaż cyfrowa w pierwszym tygodniu może przekroczyć nawet 600 000 egzemplarzy. Jeśli natomiast Taylor Swift nie uda się zdetronizować ekipy Luisa Fonsiego, wówczas “Despacito” w swoim siedemnastym tygodniu na pozycji lidera pokona “One Sweet Day”.

Kto waszym zdaniem powinien objąć prowadzenie na liście Billboard Hot 100?

 

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus