#SecretSiaProject – Czyżby nowy singiel Sii już niedługo? O co chodzi?

Sia, australijska wokalistka i autorka tekstów, po skończonej promocji albumu “This Is Acting” zajęła się nagrywaniem materiału na nowy album, który w końcu okazał się być jednak reedycją wydanego już krążka. Artystka po skończeniu promocji albumu wzięła udział w kilku projektach pobocznych tj. piosenki na potrzeby filmu czy kampanie społeczne, ale nie wiązały się z tym żadne dalsze promocje. W ostatnim czasie jednako projekcie Sii jest znowu głośno i o co chodzi z #SecretSiaProject?

Premiera zupełnie nowego utworu “The Greatest” we wrześniu 2016 roku wywołała wiele szumu i dawała nadzieje na nowy album. Sama zainteresowana promowała całe przedsięwzięcie hasztagiem #weareyourchildren, który miałby wskazywać na zupełnie nowe wydawnictwo. Prawdopodobnie jednak z powodu dużej popularności utworów z albumu “This Is Acting”, m.in. “Move Your Body” wytwórnia podjęła decyzję o wydaniu wzbogaconej edycji ostatniego krążka zamiast zupełnie nowego wydawnictwa. W ostatnich miesiącach doniesienia odnośnie nowego albumu ucichły, jednak sprawa znowu nabrała tempa w czerwcu tego roku. Maddie Ziegler, tancerka i aktorka, znana ze współpracy z Sią Furler i występie w kilku jej teledyskach, podczas promocji filmu “The Book of Henry” odpowiadała na pytania fanów na portalu Twitter. Oczywistym stało się, że internauci nie odrzucą takiej okazji aby zapytać czy ona i Sia planują coś jeszcze wydać. Na co Maddie odpowiedziała twierdząco:

Kiedy więc możemy się spodziewać efektów ich wspólnej pracy? Sądząc po ostatnio zamieszczonym zdjęciu na InstaStory konta mamy Maddie, Melissy Gisoni, na którym widnieje kartka z napisem “Secret Sia Project” efekty będziemy mogli podziwiać już prawdopodobnie niedługo:

SiaSecretProject - Instastory of Melissa Gisoni

Matka Maddie Ziegler na InstaStory / cr: @melissagisoni

Według plotek prawdopodobnym projektem Sii jest jednak musical, przy którego udziale ma brać również udział aktorka Kate Hudson. Czy z promocją musicalu wiązać się może również nagranie nowego utworu? Tego nie wiemy. Wszystkie informacje oraz domniemania musimy na razie traktować z przymrużeniem oka i czekać na dalsze szczegóły.

Przypomnijmy, że płyta “This Is Acting” w sklepach pojawiła się 29 stycznia 2016 roku, natomiast 21 października do sprzedaży trafiła reedycja tego albumu. Spekulowano również o możliwości wydania przez wokalistkę nowego albumu zatytułowanego “We Are Children” jeszcze przed końcem zeszłego roku, co ostatecznie nie doszło do skutku. Nie możecie się doczekać nowości od Sii?

Udostępnij na Google Plus