Lana Del Rey, Meek Mill czy Tyler, the Creator – czyj album zdobędzie szczyt Billboardu w tym tygodniu?

Zeszły tydzień bez wątpienia przyniósł fanom dawkę popularnych i budzących zainteresowanie muzycznych nowości. W tym samym czasie ukazało się kilka ważnych wydawnictw, o których mówiło się dużo już od pewnego czasu – mowa tu oczywiście głównie o nowych płytach takich gwiazd jak Lana Del Rey, Meek Mill czy Tyler, the Creator. Tych troje niewątpliwie utalentowanych artystów łączy w przeciągu ostatnich kilku dni jeden cel, o którym robi się teraz wśród fanów coraz głośniej. Jaki?

Lana Del Rey, Meek Mill i Tyler, the Creator – to w stronę tych artystów zwrócone są ostatnio oczy muzycznego świata. Ich najnowsze wydawnictwa “Lust For Life”, “Wins & Losses” oraz “Flower Boy” budzą niemałe zainteresowanie, a dodatkowo każda z wymienionych osób ma w tym tygodniu szansę na debiut na szczycie amerykańskiego zestawienia Billboard 200. Jak wiadomo lider tego rankingu może być tylko jeden. Jak donosi serwis HitsDailyDouble nie mamy jeszcze pewności kto faktycznie okaże się faworytem publiki w tym wyścigu – różnica między nimi jest bowiem minimalna.

Najnowszy album Lany Del Rey według wstępnych prognoz rozejdzie się w Stanach Zjednoczonych w ilości około 85-90 tysięcy kopii, z czego 60-65 tysięcy pochodzić będzie ze sprzedaży tradycyjnej. Identyczne przewidywania wysuwane są wobec “Wins & Losses” Meek Milla, którego album ma jednak niższe rokowania względem sprzedaży fizycznej – ma ona wynosić około 40-45 tysięcy kopii. Niewiele niższy wynik osiągnął krążek “Flower Boy”, który według najnowszych informacji rozejść się ma ostatecznie w ilości 80-85 tysięcy kopii, jednak płyta Tylera ma przewagę nad wydawnictwem Milla pod względem sprzedaży tradycyjnej, która wynosić ma w tym przypadku 48-53 tysiące sztuk.

LANA DEL REY “Lust For Life” – 85-90 tysięcy SPS, 60-65 tysięcy pure sales,
MEEK MILL “Wins & Losses” – 85-90 tysięcy SPS, 40-45 tysięcy pure sales,
TYLER, THE CREATOR “Flower Boy” – 80-85 tysięcy SPS, 48-53 tysięce pure sales.

Jak nietrudno się domyślić, walka o szczyt listy Billboardu nie pozostała także bez komentarza samych zainteresowanych. Meek Mill trzy dni temu umieścił na swoim Instagramie zdjęcie aktualnego rankingu sprzedaży wraz z komentarzem “Lana, idę po ciebieeee”, co wskazuje na to, że walka o szczyt zestawienia faktycznie trwać może do ostatniej chwili. Warto wspomnieć, że trzeci z artystów, Tyler, the Creator, oskarżył niedawno Milla o manipulowanie rankingami sprzedaży – “Wins & Losses” jest bowiem dostępne do odsłuchu za darmo w serwisie TIDAL, bez konieczności zakładania konta. Streaming w tej formie jest oczywiście wliczany do ostatecznego wyniku, co zdaniem artysty jest nie tylko zwykłym oszustwem i próbą sztucznego podniesienia sprzedaży jego płyty, ale także furtką dla internetowych botów, które będą Millowi sztuczne nabijać odtworzenia.

Lana I’m coming for youuuu! #winsandlosses out now

Post udostępniony przez Meek Mill (@meekmill)

Co będzie dalej i kto z tej złotej trójki zdobędzie w tym tygodniu szczyt listy Billboard 200? O tym przekonamy się już w ciągu najbliższych dni. Warto wspomnieć, że dla Lany i Meek Milla nie byłyby to pierwsze wydawnictwa, które dotarły do szczytu tego zestawienia – płyty “Ultraviolence” oraz “Dreams Worth More Than Money” zdobyły już to wyróżnienie w przeszłości, sprzedając się w ilości odpowiednio 182 i 246 tysięcy egzemplarzy. Za kogo trzymacie kciuki w tym tygodniu?

Udostępnij na Google Plus