Kolejny rekord pobity: “Despacito” najczęściej odtwarzaną piosenką wszech czasów w internecie!

Prędzej czy później to musiało nastąpić! “Despacito” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najchętniej odtwarzanych utworów tych wakacji, a pochodzący z Portoryko wokalista Luis Fonsi wyraźnie nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu wylansowanego przez niego nagrania. W kontekście olbrzymiej popularności singla dużo mówi się także o jego niedalekiej przyszłości, gdyż utwór jest na dobrej drodze do pobicia kilkunastu muzycznych rekordów – takich jak miano najczęściej odtwarzanego singla wszech czasów w internecie, co właśnie nastąpiło.

Singiel “Despacito” autorstwa Luisa Fonsiego i Daddy’ego Yankee’a ukazał się jeszcze w styczniu tego roku. Piosenka szybko okazała się strzałem w dziesiątkę, a wydany trzy miesiące później remiks z Justinem Bieberem jedynie ten sukces spotęgował. Nagranie spodobało się fanom na całym świecie tak bardzo, że utwór właśnie pobił rekord ustanowiony właśnie przez Biebera w 2015 – singiel jest w tym momencie najczęściej odtwarzanym nagraniem wszech czasów w internecie! W tym momencie szacowany wynik “Despacito”, łącznie we wszystkich wydanych dotąd wersjach, to 4,6 miliarda streamów i został on osiągnięty w zaledwie sześć miesięcy. O sukcesie utworu wypowiedział się także dyrektor Universal Music Group, Sir Lucian Grainge:

Technologia streamingu umożliwiła utworowi z innym bitem, z zupełnie innej kultury, osiągnąć tak niesamowity sukces na całym świecie. Luis Fonsi już w tym momencie ma na koncie niezaprzeczalnie najpopularniejszą piosenkę roku, a teraz ustanawia coraz większe rekordy. Moje gratulacje dla Luisa Fonsiego, Daddy’ego Yankee’a, Justina Biebera i wszystkich przedstawicieli wytwórni Universal Music Latin Entertainment, Republic Records oraz Def Jam w związku z tym ogromnym osiągnięciem.

Przypomnijmy, że to prawdopodobnie nie jedyny rekord, który w najbliższym czasie pobije hit “Despacito”: szacuje się, że w ciągu najbliższych miesięcy utwór Luisa Fonsiego będzie też najczęściej odtwarzanym teledyskiem w historii serwisu YouTube. Dotychczasowym liderem zestawienia był południowokoreański artysta PSY, który niedawno utracił swoją pozycję na rzecz hitu “See You Again”. A to najwyraźniej dopiero początek…

Udostępnij na Google Plus