Kolejny milion Bruno Marsa | POPHEART.pl

Kolejny milion Bruno Marsa!

Wydany w listopadzie 2016 roku album Bruno Marsa “24K Magic” cieszy się niesłabnącą popularnością. Krążek promowany przez hity “24K Magic” oraz “That’s What I Like” może pochwalić się kolejnym sukcesem, a mianowicie milionem sprzedanych kopii w USA. Tym samym najnowsze wydawnictwo Amerykanina stało się jego trzecim z rzędu albumem z (co najmniej) milionowym nakładem.

“24K Magic” zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard 200 z ilością 231,000 sprzedanych egzemplarzy. Z tej sumy ponad 194,000 pochodziły z tradycyjnej sprzedaży (cyfrowa bądź fizyczna). W marcu 2017 r. album przekroczył próg miliona sprzedanych jednostek (sprzedaż tradycyjna oraz ekwiwalent sprzedaży uzyskany dzięki streamingowi). W tym tygodniu krążek oficjalnie przekroczył próg miliona w tradycyjnej sprzedaży, co czyni go spełniającym warunki do uzyskania platynowej certyfikacji nadawanej przez RIAA.

Wszystkie wydane do tej pory albumy studyjne Marsa osiągnęły w Stanach Zjednoczonych barierę miliona sprzedanych kopii (wyłączając ekwiwalent sprzedaży): “Doo-Woops & Hooligans” (2010) 2,63 mln, “Unorthodox Jukebox” (2013) 2,57 mln, a teraz także “24K Magic” (2016) 1,01 mln.

Jest to nie tylko ogromny sukces samego Marsa, ale także swoisty fenomen w skali światowej. Zważywszy na obecną sytuację rynku muzycznego, w której fizyczna i cyfrowa sprzedaż jest coraz silniej i częściej wypierana przez streaming, wydarzenie jakim jest milion sprzedanych kopii powinien zasługiwać na szczególny podziw. Wśród albumów wydanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zaledwie klika może pochwalić się podobnym wynikiem, a są to między innymi wydawnictwa: “Starboy” The Weeknd, “DAMN.” Kendricka Lamara, czy zdecydowany best-seller tego roku “Divide” Eda Sheerana.

A co Wy myślicie o albumie “24K Magic” oraz jego najnowszej propozycji singlowej — “Versace on the Floor”, ma szansę stać się hitem na miarę swoich poprzedników?

 

 

Udostępnij na Google Plus