brookecandy-volcano

Brooke Candy prezentuje klip do nowego singla! Zobacz teledysk do utworu “Volcano”

Amerykańska wokalistka i raperka Brooke Candy w ostatnim czasie dopracowywała materiał na swój nowy album, a po wydanym jakiś czas temu klipie do “Living Out Loud” wszystko zdawało się być już na ostatniej prostej. Niestety stało się inaczej i nastąpiła zmiana planów. Artystka nagrała i wydała nowy singiel wraz z towarzyszącym mu teledyskiem. Co takiego się wydarzyło?

Piosenka “Volcano” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzące wydawnictwo Brooke, które według ustaleń ma mieć swoją premierę w sierpniu i będzie wydane własnym sumptem. Za warstwę liryczną utworu poza samą artystką odpowiedzialni są również Sia Furler oraz Jesse Saint John. Teledysk, którego reżyserią zajął się Matthew Boman, miał swoją premierę 6 lipca w serwisie YouTube na oficjalnym kanale Brooke Candy.

Tak jak informowaliśmy parę miesięcy temu, artystka planowała wydanie swojego debiutanckiego krążka pod skrzydłami wytwórni RCA Records, jednak jak wynika z ostatniego wywiadu plany te uległy zmianie. Zapytana o dalsze losy nagrywanej muzyki wypowiedziała się dla portalu Noisey:

W planach mam wypuszczenie drugiej EP-ki w sierpniu i kolejnych teledysków. Rozstałam się z wytwórnią Sony – miałam już u nich praktycznie gotowy album, ale technicznie rzecz biorąc to oni mają prawa do tej muzyki. Kiedy to się stało pomyślałam: “cóż, nie pozwolę aby to mnie miało zatrzymać!”, więc wróciłam do studio z kilkoma wspaniałymi producentami, z którymi już wcześniej współpracowałam i udało nam się stworzyć pięć numerów. […] Czuje, że w końcu mogę wydać muzykę, którą chcę i pomimo, że nie trafi do tak wielu odbiorców to będę prawdziwą sobą i nie ma niczego silniejszego niż to.

Warto wspomnieć, że Brooke Candy wydała do tej pory jedną EP-kę, “Opulence” w 2014 roku. Od tamtej pory artystka wydała kilka singli, które miały wejść w skład niewydanego albumu o planowanym tytule “Daddy Issues”. Teraz wokalistkę czeka świeży start i niezależność, a tym czasem w oczekiwaniu na nowe wydawnictwo prezentujemy poniżej teledysk do najnowszego singla “Volcano”. Trzymacie kciuki za Brooke?

Udostępnij na Google Plus