R.I.P Christina Grimmie! Posłuchaj najlepszych coverów wokalistki!

Dokładnie rok temu, 10 czerwca 2016 roku w godzinach wieczornych otrzymaliśmy smutną wiadomość – Christina Grimmie nie żyje. Wokalistka po zakończeniu koncertu w Orlando rozdawała autografy i podczas spotkania została czterokrotnie postrzelona przez psychofana. Wspominamy Christinę i z tej okazji wybraliśmy jej najlepsze covery!

Christina Grimmie swoją karierę rozpoczęła od nagrywania coverów, które później zamieszczała na swoim kanale YouTube (tam była znana jako zeldaxlove64). Śpiewała piosenki takich artystów jak Lady Gaga, Sia, Rihanna, Ed Sheeran czy Imagine Dragons. W 2013 roku wydała swój pierwszy długogrający album “With Love”, a rok później wzięła udział w amerykańskim programie “The Voice”. Trafiła do drużyny Adama Levine i razem z nim ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Artystka zmarła 10 czerwca ok. 23:00 w wyniku czterokrotnego postrzału przez psychofana, który wszedł na koncert w Orlando z pistoletem i nożem. Miała zaledwie 22 lata!

Christina Grimmie dużo pisała i nagrywała własne piosenki. Rodzina i przyjaciele piosenkarki postanowili podzielić się nigdy nie publikowanymi utworami. W kwietniu premierę miała EP-ka “Side B”, a od wczoraj (9 czerwca) w serwisach streamingowych dostępny jest pośmiertny album Christiny zatytułowany “All Is Vanity”.

Wiadomość o śmierci Grimmie wstrząsnął całym światem, a wiele gwiazd muzyki wysłało kondolencje rodzinie artystki. Dziś mija rok od tragicznych wydarzeń z Orlando. Z tej okazji wybraliśmy dla Was 5 coverów wokalistki, z których powinna być dumna. Posłuchajcie koniecznie!

HELLO (by Adele)

ELASTIC HEART (by Sia)

TITANIUM (by David Guetta & Sia)

SAY SOMETHING (by A Great Big World & Christina Aguilera)

STAY (by Rihanna & Mikky Ekko)

Na koniec mamy dla Was także autorskie piosenki, które znalazły się na pośmiertnym albumie Christiny nazwanym “All Is Vanity”. R.I.P Christina Grimmie!

Udostępnij na Google Plus