Znamy prawdopodobną tracklistę nowego albumu Katy Perry! Co ostatecznie usłyszymy na “Witness”?

Amerykańska wokalistka Katy Perry przygotowuje się już oficjalnie do premiery swojego czwartego studyjnego albumu. Po niedawnej premierze piosenki „Swish Swish” Perry skupiła się na dalszych aktywnościach związanych ze swoim nadchodzącym wydawnictwem, które będziemy mogli usłyszeć już w przyszłym tygodniu. Z każdym kolejnym dniem premiera #KP4 zbliża się wielkimi krokami, a niektórzy fani mieli już nawet okazję usłyszeć nowy krążek podczas wczorajszego listening party w Berlinie! Co wiemy o liście utworów i ich brzmieniu?

Premiera nadchodzącego albumu Katy Perry zatytułowanego „Witness” to zdecydowanie jedna z najgorętszych muzycznych propozycji popowych tego roku. Płyta który trafi do sprzedaży cyfrowej i serwisów streamingowych już 9 czerwca i zawierać będzie, w zależności od wersji, piętnaście (edycja regularna) lub aż siedemnaście (edycja sprzedawana w sieci sklepów Target oraz deluxe dla Wielkiej Brytanii) nowych kompozycji. Na “Witness” znajdziemy oczywiście wydane jak dotąd utwory “Chained to the Rhythm”, “Bon Appétit” oraz “Swish Swish”, jednak to te nieznane jeszcze numery są od kilku tygodni przedmiotem internetowych spekulacji.

Podczas wczorajszego listening party albumu “Witness”, które odbyło się w Berlinie dla ściśle określonej grupy fanów, wokalistka podzieliła się z nimi swoimi przemyśleniami oraz tytułami piosenek, które zebrani mogli usłyszeć po raz pierwszy jeszcze przed premierą wydawnictwa. Dzięki informacjom zebranym od uczestników znamy już nie tylko prawdopodobną tracklistę nowej płyty Perry oraz także wiemy czego możemy spodziewać się w kwestii muzyki oraz tekstów. Pamiętajcie jednak, że o ile doniesienia na temat brzmienia i jego jakości są indywidualną sprawą uczestniczących w wydarzeniu fanów, o tyle nazwy piosenek mogą nieznacznie różnić się przy ogłoszeniu ostatecznej tracklisty – na ten moment traktujmy zatem te informacje jeszcze z przymrużeniem oka.

1. “Witness”. Wstęp do piosenki ostatecznie pozostał niezmieniony. Nie jestem pewien/pewna czy fragment tekstu “**** hit the fan” wciąż tam jest, prawdopodobnie umknął mi z ekscytacji. Pod koniec utworu dodano gwizdanie, które idealnie pasuje do całości kompozycji. Skrócili także końcówkę, podczas której była wyłącznie partia instrumentalna. O samym utworze Katy powiedziała, że jeszcze przed rozpoczęciem nagrań została zapytana przez swojego ówczesnego chłopaka o to, jaką piosenkę z nowego albumu zrealizuje jako pierwszą. Pisała tę kompozycję przez wiele tygodni albo nawet miesięcy i tak powstało “Witness”. Piosenka mówi o tym jak wielu z nas czuje się niewidzialnych i to, że każdy potrafi mówić nie oznacza, że każdy potrafi też słuchać.

2. “Hey Hey Hey”. Jeden z moich osobistych faworytów. Dość skoczny i dużo mniej obciachowy niż mogłoby się wydawać. W tekście Katy śpiewa coś o byciu lalką, a głównym motywem jest to, że [Katy] jest kimś więcej niż osobą dobrą tylko w jednej rzeczy. Ciężko było zrozumieć w pełni tekst, gdyż muzyka grała bardzo głośno, a ja byłem/am zajęty/a słuchaniem i tańczeniem.

3. Trzeci utwór Perry pominęła celowo – prawdopodobnie ma to być niespodzianka dla jej fanów, której nie chciała zepsuć.

4. “Swish Swish” (feat. Nicki Minaj)

5. “Deja Vu”. Słyszeliśmy jedynie refren, jednak partia instrumentalna idealnie dopełniła tekst. Katy nie powiedziała nic o tym utworze i szybko przeszła do kolejnego.

6. “Power”… czyli krążące po sieci “Goddess” pod innym tytułem. Mimo, że perkusja była trochę irytująca i przeszkadzała w odbiorze całości, to wciąż uważam, że to świetny utwór. Fragmenty dostępne w internecie pozostały niezmienione. Katy powiedziała, że piosenka nawiązuje do odzyskania mocy w przypadku, gdy ktoś nas źle traktuje i ogranicza, bo to my mamy moc.

7. “Mind Maze”. Jeden z najgorszych jak dotąd. Bardzo podobny do “Swish Swish”, ale nie zadziałał na mnie tak mocno jak pierwowzór. Mogę nie mieć racji, więc nie miejcie mi za złe.

8. “Miss You More”. Ballada. Pięknie zaśpiewana, ale nie jestem fanem/fanką ballad, więc wydała mi się po prostu nudna. “Kochałam Cię bardziej niż bym chciała” – mimo wszystko wzruszające. Katy wycierała oczy chusteczką, więc podejrzewam, że jej też udzieliły się emocje i utwór jest dla niej ważny.

9. “Chained to the Rhythm” (feat. Skip Marley). Najlepszy i najbardziej oczywisty wybór na singiel.

10. “Tsunami”. “Płyń ze mną”? W tekście było coś takiego. Tekst mówi o kimś, kto jest dla niej jednocześnie marynarzem i kotwicą. W sieci piosenka funkcjonowała chyba jako “Dive” (prawdopodobnie chodzi o “Don’t Be Scared to Dive” – przyp.red.) Fantastyczny bit.

11. “Bon Appétit” (feat. Migos)

12. “Bigger Than Me”. Szczerze mówiąc nie brzmiało jakby miała w nim udział Sia. Katy nic o niej nie powiedziała, jednak momentami brzmiała dość… tropikalnie.

13. “Save As Draft”. Kolejny wolniejszy utwór, jednak absolutnie nie zapychacz. Nie wiedzieliśmy co oznacza to określenie, więc Katy wyjaśniła nam, że koncepcją było zapisanie maila w wersji roboczej zamiast wysyłania go do byłego partnera. Powiedziała, że piosenka znana była wcześniej jako “SAD” i zrobiła teatralną, smutną minę.

14. “Pendulum”. Fragment z sieci wciąż jest w refrenie. Piosenka w porządku, powtarzam, nie jest zła. Kilka sekund po puszczeniu Katy ją zatrzymała i zapytała czy wiemy o co chodzi w nazwie utworu, bo poprzedniego przecież nie rozumieliśmy. Powiedziała, że do niedawna sama nie wiedziała co to. Partia instrumentalna była naprawdę w porządku.

15. “Into Me You See”. Ballada, nie rozwija się w taneczny utwór, po prostu zwykła ballada. Przepiękna, partie instrumentalne przypominały mi “By the Grace of God”. Być może nie jest to jej ulubiona piosenka, ale z pewnością jest jej bliska, więc może jednak jest jedną z jej ulubionych?

Katy Perry - Witness cover

Katy Perry / Capitol Records

Tracklista:
1. “Witness”
2. “Hey Hey Hey”
3. TBA (jak dotąd nieznany)
4. “Swish Swish”
5. “Deja Vu”
6. “Power”
7. “Mind Maze”
8. “Miss You More”
9. “Chained To The Rhythm”
10. “Tsunami”
11. “Bon Appetit”
12. “Bigger Than Me”
13. “Save As Draft”
14. “Pendulum”
15. “Into Me You See”

Przypomnijmy, że ostatnim albumem w dyskografii Katy Perry jest krążek „Prism”, który trafił do sklepów jeszcze w październiku 2013 roku – nowa płyta będzie więc pierwszym muzycznym projektem wokalistki od czterech lat oraz, jak twierdzi sama zainteresowana, prawdopodobnie jej najważniejszym pod względem gatunku i poruszonych na nim tematów. To dobry moment aby przypomnieć sobie fragmenty niektórych z opisanych wyżej utworów, które znajdziecie w materiale poniżej. Premiera „Witness” coraz bliżej! Czy opisy utworów i ich kompozycja brzmią dla Was zachęcająco? 

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus