Podsumowanie Eurowizji 2017! Poznaj szczegółowe wyniki półfinałów i finału!

62. Konkurs Piosenki Eurowizji przeszedł do historii. Wczoraj o godzinie 21.00 rozpoczął się wielki finał tegorocznej edycji konkursu. Zwyciężył Salvador Sobral, który występował w barwach Portugalii z piosenką “Amar Pelos Dois”. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie Eurowizji 2017 – szczegóły głosowania jury oraz telewidzów w każdym z etapów.

I PÓŁFINAŁ

Tegoroczna Eurowizja rozpoczęła się 9 maja od pierwszego półfinału, w którym zaprezentowało się 18 państw. Na scenie wystąpili m.in. reprezentanci Mołdawii, Szwecji, Finlandii, Cypru czy Belgii. Wtedy również zaprezentowała się Kasia Moś z kompozycją “Flashlight”, z którą dostała się do finału. Nasza reprezentantka w półfinale awansowała dalej z 9. miejsca – 11. miejsce u jury (50 pkt) i 6. miejsce u telewidzów (69 pkt). Pierwszy etap konkursu wygrała Portugalia, która była na szczycie zarówno u jury, jak i w głosowaniu widzów. Szczegółowe wyniki poniżej:

II PÓŁFINAŁ

Drugi półfinał Eurowizji 2017 odbył się 11 maja i na scenie zaprezentowało się kolejnych 18 państw. Mogliśmy usłyszeć człowieka o dwóch głosach (Chorwacja), jodłowanie (Rumunia) oraz piosenki po białorusku i węgiersku. Do finału awansować mogło tylko 10 krajów. Jury oraz publiczność była zgodna przy Bułgarii – 1. miejsce w obydwu głosowaniach. Drugie miejsce zajął Pápai Joci z Węgier, a podium zamykał reprezentant Izraela.

FINAŁ

Wszyscy fani Eurowizji co roku czekają na ten dzień –  finał! Wczoraj towarzyszyły nam wielkie emocje – radość, rozczarowanie, a nawet złość. W ostatnim etapie Eurowizji 2017 wystąpiło 26 wykonawców, a byli to m.in. Anja (Dania), Nathan Trent (Austria), IMRI (Izrael), Kristian Kostov (Bułgaria) czy zespół SunStroke Project (Mołdawia). Podczas finału (jako 2) zaśpiewała Kasia Moś, która ostatecznie zajęła 22. miejsce.

Udostępnij na Google Plus