Album “nowOsiecka” już do odsłuchu. Wśród gwiazd Brodka, Przybysz i Koteluk

„nowOsiecka” to wydawnictwo wyjątkowe. Przygotowany przez Wydawnictwo Agora i Agencję DINKS album zawiera czternaście utworów opartych na oraz inspirowanych tekstami Agnieszki Osieckiej i jest bezpośrednim nawiązaniem do osiemdziesiątych urodzin niezapomnianej poetki.

Album łączy „stare” z nowym; refleksyjność Osieckiej z młodzieńczą fantazją; świat zeszłego stulecia widziany oczami autorki „Piosenki o okularnikach” z współczesnym rozumieniem muzyki. W erze pospiesznej, spłyconej komunikacji stanowi dowód, że w prostocie słów również osadzone może być piękno i głębia. Ze słowami tej kultowej autorki zmierzyli się twórcy nie tylko kreatywni, ale i bardzo popularni – usłyszymy głosy Piotra Roguckiego, Brodki, Natalii Przybysz, Meli Koteluk, Natalii Grosiak, Justyny Święs (The Dumplings) czy zespołu Czesława Śpiewa. Nagrania zrealizowano pod okiem doświadczonych realizatorów. Premierowe wykonanie utworów miało miejsce w listopadzie 2016 roku w katowickim NOSPRze, podczas koncertu poświęconego Agnieszce Osieckiej. Płyta zostanie wydana już 19 maja nakładem Wydawnictwa Agora, ale już dziś dostępna jest przedpremierowo w muzycznym serwisie Tidal.

TRACKLISTA:

 1. Natalia Grosiak – W dziką jabłoń cię zaklęłam
 2. Brodka – Kto tam u ciebie jest?
 3. Czesław Śpiewa live – Osiecka x 5
 4. Piotr Rogucki – Ja nie chcę spać
 5. Misia Furtak – Zabaw się w mój świat
 6. The Dumplings – Ach nie mnie jednej
 7. Krzysztof Zalewski – Chwalmy pana
 8. L.U.C – Rajski deser
 9. Mela Koteluk – W naszym domu nie ma drzwi
 10. Natalia Przybysz & Raphael Rogiński – Uroda
 11. Przemek Borowiecki N0 Band – Wymyśliłem Ciebie (instrumental)
 12. Joanna Ewa Zawłocka – Karnawał raz w życiu
 13. Łona i Webber – Ostatnia prosta
 14. DJ Feel-x & Gutek – Polonez

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus