Pitbull z nagrodą “Globalnego Ambasadora” od… Salonu Sławy Autorów Piosenek?

Amerykański raper Pitbull jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych autorów tekstów w aktualnej muzyce rozrywkowej. Dla wielu jego wstawki pisane do popularnych utworów są grafomańskie i pozbawione sensu, jednak przeciwnego zdania jest najwyraźniej organizacja Songwriters Hall of Fame, które postanowiła przyznać raperowi… nagrodę za szczególne osiągnięcia. Będzie on jednocześnie pierwszym artystą w historii z takim wyróżnieniem.

Organizacja Salon Sławy Autorów Piosenek, bo tak w naszym kraju określa się to stowarzyszenie, wystosowała już przedwczoraj oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Członkowie organizacji oznajmili w nim, że podczas czerwcowej gali Pitbull otrzyma pierwszą w historii nagrodę Global Ambassador Award, która ma “celebrować autorów tekstów o ponad gatunkowym, międzynarodowym zasięgu, które często wykraczają poza kulturowe i narodowe podziały”. Będzie to pierwsza taka nagroda w historii stowarzyszenia, a kolejne przyznawane będą podobno w późniejszych terminach. Gala odbędzie się już 15 czerwca w Nowym Jorku.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że organizacja Songwriters Hall of Fame istnieje od 1969 roku, a z popowego świata wyróżnieni zostali jak dotąd m.in. Lady Gaga (Contemporary Icon Award, 2015) czy Nick Jonas (Hal David Starlight Award, 2016). Przypominamy też, że już jutro do sprzedaży trafi kolejny album rapera zatytułowany “Climate Change”, który promują takie utwory jak “Greenlight”, “Messin’ Around” czy “Options”. Czy Waszym zdaniem Pitbull zasłużył na tytuł “Globalnego Ambasadora”? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Udostępnij na Google Plus