Jeden z hitów Shakiry plagiatem? Kubański muzyk pozywa piosenkarkę i Carlosa Vivesa

Kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów Shakira jest aktualnie w trakcie prac nad swoim kolejnym albumem studyjnym. W sieci co jakiś czas pojawiają się wstępne szczegóły jej kolejnego wydawnictwa, jednak w tym wypadku wcale nie chodzi o nową płytę, a pseudonim artystyczny piosenkarki pojawia się tym razem w innym, dość przykrym kontekście – znany Kolumbijski wokalista oraz Shakira zostali bowiem oskarżeni o plagiat jednego z ich najpopularniejszych utworów.

Sprawa dotyczyć ma wydanego w maju zeszłego roku utworu “La Bicicleta”, w którym Shakira zaśpiewała razem z Kolumbijskim gwiazdorem Carlosem Vivesem. Prawa do piosenki rości sobie kubański muzyk Livan Rafael Castellanos, którego zdaniem wielki hit artystów zawiera stworzoną przez niego linię melodyczną oraz fragment refrenu z utworu “Yo Te Quiero Tanto”. Warto wspomnieć, że piosenka “La Bicicleta” zdążyła już zdobyć dwie nagrody Latin Grammy, a klip do utworu odtworzono jak dotąd w serwisie YouTube ponad 800 milionów razy, co czyni sprawę jeszcze poważniejszą.

Czy utwory faktycznie są podobne? Porównajcie sami. Przypomnijmy, że artystka miała już na swoim koncie podobne oskarżenia, które znalazły swój finał w sądzie – uznano wtedy prawomocnie, że inny hit piosenkarki, “Loca”, jest plagiatem utworu Eduarda Edwina Bello Pou, który z kolei… również okazał się być plagiatem, tym razem kompozycji autorstwa Ramona Ariasa Vasqueza.

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus