Edyta Górniak podjęła decyzję dotyczącą udziału w Eurowizji!

Wszyscy pamiętamy pierwszą przygodę Edyty Górniak z Eurowizją. W 1994 roku wokalistka przyjęła zaproszenie Telewizji Polskiej  i została pierwszym artystą reprezentującym Polskę podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z utworem “To nie ja” zajęła drugie miejsce. Jak wynika z ostatnich wypowiedzi Górniak – nie będzie już okazji do poprawienia tego wyniku.

W ubiegłym roku, po namowach fanów, Edyta Górniak ponownie wystartowała w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji. Jej utwór „Grateful” zajął ostatecznie trzecie miejsce, a artystka przegrała z Margaret i zwycięzcą – Michałem Szpakiem. Zapytana przez dziennikarza, czy kiedykolwiek zdecyduje się jeszcze na udział w konkursie odpowiedziała – Nie, chyba już rozstanę się z Eurowizją raz na zawsze. Jak dostałam zaproszenie do reprezentowania naszego kraju to wybór był oparty wyłącznie na doświadczeniu i porozumieniu muzycznym. W ogóle nie umiem przyjąć polityki, która się pojawiła w show-biznesie i nie chcę się nawet rozpoznać na niej i unikam. To było ważne doświadczenie, żeby przyjąć do wiadomości, że show-biznes bardzo się zmienił i opiera się czasami na zupełnie innych zasadach. Ja jednak jestem starej szkoły, więc będę się trzymała tych produkcji i wydarzeń, które pozwalają na szczerość i prawdę – powiedziała w rozmowie z JastrząbPost.

Edyta Górniak zdradziła także, co sądzi o Kasi Moś, która będzie reprezentowała nasz kraj w tym roku – Super, że wygrała i się nie poddała. Do trzech razy sztuka! Kojarzę Kasię Moś i ona ma bardzo ładny głos… ciekawa jestem tego utworu.

Żałujecie, że nie usłyszycie już Edyty Górniak na eurowizyjnej scenie?

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus