Członkini All Saints o Zarze Larsson: “ZŁODZIEJKA! Znajdź SWOJE WŁASNE brzmienie!”

Zara Larsson, szwedzka piosenkarka i autorka tekstów, kilka dni temu zaprezentowała światu swój drugi studyjny album “So Good”. Krążek jak dotąd budzi mieszane reakcje fanów i krytyków muzycznych, jednak odnosi już swoje pierwsze sukcesy m.in. w serwisie Spotify. Nie wszyscy natomiast są przekonani do słuszności ostatnich muzycznych dokonań Larsson: wokalistka została bowiem właśnie oskarżona przez swoją koleżankę z branży o… kradzież! O co chodzi?

To żadna tajemnica, że skarżenia o plagiat są w świecie muzyki pop na porządku dziennym. Nie inaczej jest w tym wypadku: Natalie Appleton, członkini popularnej wiele lat temu grupy All Saints, w dość niewybredny sposób postanowiła sformułować swoje obawy w sprawie kradzieży ich własności intelektualnej na Twitterze. W swoim wpisie Appleton oskarżyła Zarę Larsson o plagiat hitu dziewczyn “Pure Shores”, który według niej jest bardzo podobny do nowego utworu Szwedki zatytułowanego “TG4M”. Jednocześnie koleżanka po fachu wytknęła Larsson brak oryginalności oraz upomniała się również o… tantiemy ze sprzedaży piosenki!

ZŁODZIEJKA! @Zara Larsson. TG4M to oczywiście zżyna z naszego hitu “Pure Shores”! Znajdź swoje WŁASNE brzmienie. Gdzie są nasze tantiemy???

Jak nietrudno się domyślić wpis zniknął już z Twittera Appleton, jednak rozpoczęta przez nią dyskusja oczywiście trwa. Warto jednak wspomnieć, że nawet w przypadku ewentualnego plagiatu sprawa nie jest de facto winą Zary – za tekst oraz brzmienie “TG4M” odpowiedzialni są bowiem Joakim Haukkas, Marcus Sepehrmanesh oraz Linnea Södahl, a wokalistka została jedynie odtwórczynią stworzonej przez nich kompozycji. Czy podobieństwo między “TG4M” i “Pure Shores” faktycznie jest aż tak widoczne? Oceńcie sami. 

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus