Remy Ma dissuje Nicki Minaj w utworze “ShETHER”

Był spokojny sobotni wieczór, kiedy nagle cały Internet zwariował. Do sieci trafił diss raperki Remy Ma skierowany w stronę Nicki Minaj. Kim jest Remy Ma, dlaczego nagrała diss, co rapuje w utworze, którego tytuł jest nieprzypadkowy? Już tłumaczymy.

Remy Ma to znana i bardzo poważana raperka w środowisku hip-hopowym. Zespół, w którym rapowała Terror Squad wykreował mega hit “Lean Back”, który rządził na #1 miejscu listy Billboard Hot 100 w 2004 roku. Przez wiele lat kariery Minaj, Remy Ma i Nicki były przyjazne sobie, a Remy nawet gratulowała swojej koleżance wielu zasług. Wszystko jednak uległo zmianie, gdy najwyraźniej Minaj myślała, że Remy rapuje o niej w utworze “Wait A Minute”. Minaj postanowiła odpowiedzieć Remy w wydanej 23 lutego piosence “Make Love”. Rapuje w niej powołując się i wypominając sprzedaż albumów swojej rywalce.

Remy nie pozostała dłużna i w zaledwie 48 godzin (!!!) napisała, zarapowała i wydała utwór “ShETHER”. Tytuł piosenki nie jest przypadkowy – “ETHER” to ikoniczny diss Nasa skierowany w stronę Jaya-Z wydany w 2001 roku i do dzisiejszego dnia traktowany przez społeczność hip-hopową za najlepszy diss utwór w historii. Przejdźmy jednak do rzeczy. O czym konkretnym rapuje Remy, skoro Internet od wczoraj wieści koniec kariery Nicki Minaj w społeczności hip-hopowej?

Tekst całego dissu możecie przeczytać m.in. tutaj. W tekście Remy w każdym pojedynczym wersie “strzela pociski” w stronę Minaj. Pojawiają się zarzuty, że były już chłopak Minaj, Meek, nie mógł uprawiać seksu z Nicki przez ponad 3 miesiące, gdyż implanty, które rzekomo ma raperka ma, rozerwały się; informacja o tym, że zarabia mało na swoich płytach, bo, jak twierdzi Remy Ma, “jest r***ana” przez swoich przyjaciół z wytwórni – Young Money. Oprócz tego możemy usłyszeć o tym, że Minaj znana jest w środowisku z tego, że zrobiła swoją karierę przez łóżko, śpiąc nawet z aktualnymi przyjaciółmi. Pojawiają się nazwiska Taylor Swift, Mariah Carey i Miley Cyrus. W tekście także słyszymy, że Minaj znana jest w środowisku z tego, że ma tzw. “ghostwritera”, czyli osobę, która pisze wersy za Minaj, i podpisuje się jako ona Nicki. Największy jednak pocisk Remy Ma zostawiła na końcówkę prawie 7-minutowego utworu. W ostatnich wersach Remy wypomina Minaj, że wspiera finansowo swojego brata, który został oskarżony o pedofilię. Powyższej wybraliśmy tylko najważniejsze zarzuty, które pojawiają się w utworze, ale w samym tekście jest ich o wiele, wiele więcej. Co ciekawe w kilku miejscach Remy Ma ostrzega, że na wiele rzeczy ma dowody rzeczowe i nie zawaha się ich wrzucić do Internetu.

W godzinę po wrzuceniu “ShETHER” Minaj odpowiedziała powołując się po raz kolejny na sprzedaż albumów. Media społecznościowe odpowiedziały jednak jednogłośnie – w społeczności hip-hopowej nie odpowiada się powołując na sprzedaż, a odpowiada się słowem. Fala hejtu, która zalała Minaj spowodowała, że usunęła swoją odpowiedź.

Chwilę później Minaj wrzuciła filmik na Instagramie z rapującą Beyonce, która chwali zdolności raperskie Nicki. Kolejna odpowiedź również spotkała się z falą hejtu – wielu użytkowników mediów społecznościowych po prostu chciałoby usłyszeć odpowiedź w formie dissu oraz tego, co Minaj ma do zarapowania w słowie.

Zebraliśmy też dla Was najlepsze reakcje w Internecie.

 

 

 

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus