Christina Aguilera w Atlantic Records?

Współpraca Christiny Aguilery z RCA Records nie układała się od dłuższego czasu. Czy ostatnie plotki o zmianie wytwórni są prawidzwe? 

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o tym, że wstrzymane wydanie nowego albumu Aguilery wynika głównie z negocjacji z wytwórniami muzycznymi. Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami, wydanie albumu “Lotus” zakończyło prawne obligacje Christiny Aguilery wobec RCA Records.

Plotki o zmianie wytwórni pojawiły się już pod koniec 2016 roku. Spekulowano wtedy, że Christina podpisała kontrakt z Universalem, o którym informowaliśmy tutaj. Teraz plotki podgrzewa nowy fakt. Na jednej z stronie poświęconej muzyce pojawiła się informacja na temat znanego skrzypka Greysona Zenga, który w ostatnim czasie miał uczestniczyć w sesjach nagraniowych do jednego z utworów Christiny na nowy album. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pojawiła się informacja, że sesja nagraniowa odbywała się w studiu, konkurencyjnego dla RCA, Atlantic Records.

Fani Christiny na tyle szybko wyłapali fakt zamieszczony w artykule, że zdążyli to zrobić zanim… artykuł został zedytowany, a nazwisko Aguilery zastąpione sformuowaniem “światowa gwiazda popu”. Autor na pytania fanów związane z edycją odpowiedział krótko, ale treściwie: “artykuł został zedytowany na prośbę Atlantic Records”, co może oznaczać, że wiadomość będzie podana publicznie w późniejszym terminie.

Co ciekawe, informacja ta wcale nie musi zaprzeczać poprzedniej plotce o współpracy z Universalem. Atlantic, podobnie jak RCA, jest mniejszą wytwórnia, która przynależy do większego koncernu. W wypadku RCA jest to Sony Music, a w przypadku Atlantic – Warner Music. Bardzo często zdarzają się jednak wyjątki – czasami artyści podpisują kontrakt płytowy z mniejszą wytwórnią (jak Atlantic), ale współpracę dystrybucyjną z innym koncernem, do którego wytwórnia nie przynależy.

Powyższe plotki nakręca dodatkowo informacja o priorytetach wydawniczych RCA Records na 2017 rok, o których informowaliśmy tutaj. Mimo że Christina była jedną z największych gwiazd RCA, obok Pink czy Miley Cyrus, jej nazwisko nie pojawia się w planach wytwórni na 2017 rok.

Jeśli plotki się potwierdzą, Christina Aguilera nie będzie pierwszą artystką, która opuszcza w ostatnim czasie pokład RCA Records. W ostatnim czasie zrobiła to także Kelly Clarkson, która należy obecnie do Atlantic Records.

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus