10 najlepszych piosenek napisanych przez Się dla innych artystów

Australijska wokalistka i autorka wielu tekstów Sia Furler, która na scenie występuje jako Sia, dziś obchodzi 41. urodziny. Zanim Sia była identyfikowana z własnymi piosenkami, nagrała wiele duetów oraz pisała teksty dla innych artystów. Nasz redaktor Matt wybrał 10 najlepszych piosenek, które zostały napisane przez Się dla innych wykonawców.

Wszystkie utwory z przygotowanej listy znajdziecie również w formie playlisty na naszym profilu na Spotify. Zapraszamy do obserwowania nas w tym serwisie streamingowym. Wystarczy kliknąć tutaj.

#1 Shakira – Try Everything

“Try Everything” to utwór napisany dla Shakiry, który został nagrany specjalnie na potrzeby filmu animowanego “Zwierzogród”. Wokalistka podkłada w nim głos Gezelle – sławną piosenkarkę w Zwierzogrodzie. Kompozycja została również nominowana do tegorocznej nagrody Grammy w kategorii “Best Song Written For Visual Media” – powalczy o zwycięstwo m.in. z “Can’t Stop The Feeling” czy “Just Like Fire”.

#2 Ne Yo – Let Me Love You (Until You Learn To Love Yourself)

W 2012 roku odbyła się premiera kompozycji “Let Me Love You (Until You Learn To Love Yoursefl), która została nagrana przez amerykańskiego wokalistę Ne-Yo. Utwór promował wtedy jego piąty album zatytułowany “R.E.D”. Kompozycja stała się wielkim hitem osiągając 6 miejsce na liście Billboard Hot 100. Dodatkowo pokryła się platyną m.in. w Australii czy Stanach Zjednoczonych.

#3 Rita Ora – Radioactive

“Radioactive” znajduje się na debiutanckim albumie Rity Ory, który nosi tytuł “Ora” i do sprzedaży trafił 27 sierpnia 2012 roku. To chyba najbardziej niedoceniona kompozycja wokalistki – została wydana jako singiel tylko w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Utwór w tych krajach odniósł umiarkowany sukces, jednak lepiej sobie poradził m.in. w Belgii czy Szkocji.

#4 Kylie Minogue – Sexercize

2012 rok dla Kylie Minogue to rok zmian – zakończyła współpracę ze swoim wieloletnim managerem oraz wytwórnią. Rok później artystka kontynuowała pracę nad płytą “Kiss Me Once”, która ostatecznie do sklepów trafiła w 2014 roku. Piosenkarka nad albumem pracowała z Sią, która napisała “Sexercize”. Najlepszy utwór z tego albumu. Szkoda, że kompozycja nie stała się oficjalnym singlem, bo był potencjał.

#5 Marina Kaye – Freeze You Out

Kim jest Marina Kaye? To 18-letnia francuska wokalistka i autorka tekstów, która swoją karierę rozpoczęła udziałowi we francuskiej wersji programu “Mam Talent”. W 2015 roku wydała swój debiutancki album “Fearless”, który zawiera m.in. piosenkę “Freeze You Out”. W sieci jest też wersja nagrana przez samą Się, która jest dużo lepsza niż oryginał.

#6 Beyonce – Pretty Hurts

“Pretty Hurts” to perełka na przedostatniej płycie Beyoncé. Co ciekawe – utwór nie był napisany dla niej. Sia na początku wysłała go do Katy Perry, a ta zignorowała to. Później trafił do Rihanny, która również go odrzuciła. Ostatecznie “Pretty Hurts” nagrała Bey. Czy wyobrażacie sobie, żeby ktoś inny śpiewał tą piosenkę?

#7 Christina Aguilera – Telepathy

To nie pierwsza współpraca Christiny Aguilery i Sii. Australijka napisała kilka tekstów na płytę “Bionic” oraz kompozycję “Blank Page”, która pochodzi z “Lotus”. W tym roku Sia stworzyła tekst do utworu “Telepathy”, który został nagrany na potrzeby serialu “The Get Down”. Czy Wy też chcecie więcej disco Christiny?

#8 Jessie J – Flashlight

Utwór “Flashlight” to jedna z najlepszych piosenek Jessie J i jedna z najlepszych napisanych przez Się. Kompozycja promowała film “Pitch Perfect 2”, który do polskich kin trafił w maju 2015 roku. Mimo tego piosenka nie odniosła większego sukcesu – najlepiej poradziła sobie na listach przebojów w Filipinach, Malezji i Indonezji.

#9 Carly Rae Jepsen – Making The Most Of The Night

Carly Rae Jepsen po sukcesie “Call Me Maybe” dała o sobie zapomnieć i powróciła z bardzo dobrą płytą “EMOTION”. Jednym z najlepszych utworów z tego wydawnictwa jest “Making The Most Of The Night”, który mimo próśb fanów nie stał się oficjalnym singlem. A szkoda, bo to byłby hit!

#10 Rihanna – Diamonds

To było oczywiste, że nie może zabraknąć “Diamonds” Rihanny w tym zestawieniu. Utwór jest pierwszym singlem z albumu “Unapologetic” i stał się wielkim hitem na całym świecie. Ciekawostka – tekst do nagrania powstał w 14(!) minut. Cóż, nie potrzeba dużo czasu, aby napisać hit. Sia dobrze o tym wie!

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus