Koreańska grupa 2NE1 oficjalnie rozwiązana. “Zadecydowaliśmy o zakończeniu działalności zespołu”

To smutny dzień dla wszystkich fanów k-popu. Południowokoreańska grupa 2NE1, znana i lubiana również poza granicami swojego kraju, oficjalnie przechodzi do historii. W oficjalnie opublikowanym dziś oświadczeniu agencja dziewczyn potwierdziła, że grupa, pomimo wcześniejszych zapewnień, już nie powróci na scenę muzyczną z żadnym nowym materiałem. 

Grupa, w skład której jeszcze do początku kwietnia wchodziły CL, Bom Park, Minzy Gong oraz Sandara Park, wyrosła przez lata na jeden z najpopularniejszych koreańskich zespołów na świecie. Fani nie są jednak zdziwieni takim obrotem sprawy – grupa nie miała żadnych aktywności od czasu gościnnego występu na gali Mnet Asian Music Awards w Hong Kongu w 2015 roku, a 5 kwietnia opuściła zespół Minzy, która nie przedłużyła kontraktu z agencją YG Entertainment. Zgodnie z dzisiejszym oświadczeniem swojej umowy nie podpisała również inna członkini, Park Bom, a pozostałe dwie dziewczyny, CL oraz Sandara Park, zdecydowały się na karierę solową. 2NE1 po wielu dyskusjach zostało niniejszym ostatecznie rozwiązane.

Kontrakt 2NE1 z agencją YG zakończył się w maju 2016 roku i ze względu na odejście Minzy zdecydowaliśmy się po długich dyskusjach na rozwiązanie grupy. (…) Bardzo dziękujemy wszystkim za miłość i wsparcie dla zespołu i ich muzyki. Od maja bieżącego roku podpisaliśmy solowe kontrakty z CL oraz Sandarą Park, a Park Bom ostatecznie nie zdecydowała się na odnowienie swojej umowy.

To bardzo smutny dzień nie tylko dla fanów 2NE1, ale również dla wszystkich fanów koreańskiego popu. Warto wspomnieć, że zgodnie z informacjami magazynu Forbes piosenki grupy pobrano do października 2012 roku łącznie 27 milionów razy, a jeden z dziennikarzy New York Times uznał ich występ w New Jersey za jeden z najlepszych koncertów 2012 roku. Ponadto ich drugi pełny album, “Crush”, dotarł do 61. miejsca amerykańskiej listy Billboard 200, zostając tym samym na tamten moment najwyżej debiutującym albumem k-popowym w Stanach Zjednoczonych w historii. Będziecie tęsknić za 2NE1? My bardzo…

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus