“Closer” The Chainsmokers zdetronizowane! Nowym numerem jeden w Stanach jest…

Amerykański duet The Chainsmokers, znany ostatnio głównie z hitu “Closer” oraz ostrej krytyki najnowszego singla Lady Gagi, ma teraz swoje pięć minut w mediach na całym świecie. Po tym jak ich nagranie dotarło do pierwszego miejsca amerykańskiej listy przebojów i pozostało tam przez kilkanaście ostatnich tygodni, panowie wyraźnie wierzyli w pobicie jednego z największych rekordów w historii zestawienia. Na ich nieszczęście do gry wkroczyli własnie nowi zawodnicy, którzy właśnie ich zdetronizowali! O kim mowa?

W najnowszym zestawieniu amerykańskiej listy Billboard Hot 100 doszło do zaskakującej dla niektórych zmiany, a dotychczasowi liderzy, The Chainsmokers z nagraniem “Closer”, musieli tym razem ustąpić miejsca… duetowi Rae Sremmurd! Nagrany przez chłopaków hit “Black Beatles” dotarł na szczyt zaskakująco szybko dzięki popularnemu aktualnie w internecie #MannequinChallenge, w którym najczęściej używano właśnie ich piosenki. Panowie z The Chainsmokers zakończyli w ten sposób po dwunastu tygodniach próbę pobicia rekordu Mariah Carey, której nagranie “One Sweet Day” królowało na zestawieniu aż szesnaście tygodni. Pogratulowali oni jednocześnie duetowi ich sukcesu we wpisie na Twitterze.

 

Dzięki nagłemu awansowi utworu na liście doszło też do zmian w pierwszej piątce zestawienia, gdzie “Starboy” The Weeknda spadło po pięciu tygodniach z drugiej pozycji na trzecią, a nagranie Twenty One Pilots “Heathens” zajmuje obecnie miejsce czwarte. Piąty jest natomiast DJ Snake i nagrany przez niego z Justinem Bieberem hit “Let Me Love You”. Gratulacje dla Rae Sremmurd!

Udostępnij na Google Plus