Margaret wygrywa Eurowizję drugiej szansy!

W tym roku byliśmy świadkami dużego wzrostu zainteresowania tematem Eurowizji w Polsce. Bardzo mocne polskie preselekcje do konkursu odbiły się echem w całej Europie. Typowana na faworytkę w Polsce i poza granicami naszego kraju Margaret ostatecznie nie została wybrana reprezentantką, ale jak się okazuje… opłacało się!

Od 1987 roku tradycją stało się organizowanie Eurowizji drugiej-szansy. W konkursie biorą udział piosenki, które nie zostały wybrane reprezentantami podczas krajowych selekcji do Eurowizji. Spośród preselekcyjnych utworów wybierany jest reprezentant przez Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE z każdego kraju. Następnie wszystkie uczestniczące stowarzyszenia z każdego kraju wybierają najlepszy utwór.

W tym roku po raz pierwszy w historii Eurowizję drugiej szansy wygrywa POLSKA oraz reprezentująca nas Margaret z hitem “Cool Me Down”. Myślicie, że gdyby pojechała, to osiągnęłaby większy sukces niż Michał Szpak? Przypomnijmy jak głosowała Europa na naszego reprezentanta.

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus