“Views” Drake’a dwunasty tydzień na szczycie Billboardu!

Kanadyjski raper Aubrey Drake Graham, znany szerszej publiczności jako Drake, ma ostatnio powody do dumy. Po tym jak jego zeszłoroczny singiel zatytułowany “Hotline Bling” zdominował internet i odniósł ogromny międzynarodowy sukces, muzyk wyraźnie nie zamierza spoczywać na laurach i wyciąga rękę po jeszcze więcej. Jak dotąd bardzo skutecznie.

Ostatni album Grahama, “Views”, zaliczył właśnie dwunasty tydzień na szczycie amerykańskiego US Billboard 200, sprzedając się w kolejnych 85 tysięcach kopii. Drake pobił w ten sposób Taylor Swift, która podczas promocji swojego poprzedniego albumu “1989” mogła liczyć na jedenaście tygodni dominacji na liście. Co zaskakujące, nie jest to jednak najwyższy wynik w historii muzyki, ani nawet XXI wieku. Rekordzistką w tej dziedzinie jest Adele, której album “21” okupował pierwsze miejsce aż 24 (!) tygodnie. Wygląda więc na to, że raper jest dopiero w połowie drogi na szczyt.

wyniki

Czy jesteśmy zatem świadkami przełomowego wydarzenia w historii muzyki? Niekoniecznie, ale jest to z pewnością ogromny sukces, który pokazuje jak dużą popularnością cieszy się dziś Drake w Stanach Zjednoczonych. “Views” rozszedł się jak dotąd w ponad dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie, co z pewnością jest niemałym osiągnięciem. Dzięki sprawnej strategii marketingowej i intensywnej promocji w mediach z pewnością usłyszymy zatem o nim jeszcze nie raz.

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus