Ed Sheeran oskarżony o kopiowanie Marvina Gaye’a! “Thinking Out Loud” plagiatem?

Ed Sheeran, brytyjski wokalista i autor tekstów, nie ma ostatnio dobrej passy. Minęły zaledwie dwa miesiące od pozwu wystosowanego przez autorów utworu “Amazing” wykonywanego przez Matta Cardle’a, których pracy muzyk rzekomo użył w swoim ostatnim singlu “Photograph”. Teraz artysta znowu musi się tłumaczyć z bardzo podobnych oskarżeń dotyczących kolejnej z jego piosenek.

Tym razem chodzi o bardzo popularny utwór “Thinking Out Loud”, który ma być plagiatem kawałka “Let’s Get It On” z repertuaru Marvina Gaye’a. Pozew wystosowała rodzina Eda Townsenda, który za życia był autorem rzeczonego utworu z 1973 roku. Sheeran został oskarżony o skopiowanie linii melodycznej ze wspomnianej piosenki i wykorzystanie jej w swoim hicie bez zgody aktualnych prawnych właścicieli.

Podobna rozprawa z powództwa tych samych osób miała ostatnio miejsce w związku z piosenką “Blurred Lines” autorstwa Robina Thicke i Pharrella Williamsa, którzy ostatecznie przegrali i musieli zapłacić rodzinie Townsenda siedem milionów dolarów zadośćuczynienia. Nie jest jeszcze potwierdzone na ile wyceniają szkody w związku z użyciem melodii z “Let’s Get It On”, natomiast dodamy jedynie, że autorzy poprzedniego pozwu żądają od muzyka aż dwudziestu milionów dolarów za skopiowanie “Amazing”. Może zaboleć.

Poniżej pozostawiamy oba utwory dla porównania.

Udostępnij na Google Plus