TVP myśli o udziale w Eurowizji dla dzieci. Dobry pomysł? | POPHEART.pl

TVP myśli o udziale w Eurowizji dla dzieci. Dobry pomysł?

Telewizja Polska chce wziąć udziału w 14. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który w tym roku odbędzie się na Malcie. – Trwa przygotowywanie dokumentów koniecznych do przystąpienia do konkursu – potwierdza w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, biuro prasowe TVP.

Wygląda na to, że sukces Michała Szpaka sprawił, że Telewizja Polska zaczęła poważnie myśleć o udziale w Eurowizji dla dzieci. Tegoroczny finał odbędzie się dopiero 20 listopada br. w Vallettcie, a widowisko przygotowuje maltański nadawca publiczny – Public Broadcasting Services. Konkurs przeznaczony jest dla młodych wykonawców w wieku od 10 do 15 lat.

Jak podaje Wirtualnemedia.pl, TVP rozważa wysłanie na konkurs dziecięcego wokalisty. Koncert miałby być transmitowany w Jedynce. Potwierdza to centrum informacji TVP.

– W TVP1 trwają prace nad rozważanym udziałem Telewizji Polskiej w Eurowizji dla Juniorów, obecnie trwa przygotowywanie dokumentów koniecznych do przystąpienia do tego międzynarodowego konkursu – wyjaśnia portalowi centrum informacji TVP.

Zgodnie z regulaminem czas na zgłoszenie udziału w koncercie Junior Eurovision Song Contest upływa  30 czerwca br.

Kogo widzielibyście w roli naszego reprezentanta?

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus