Madonna przejdzie do historii dzięki “Rebel Heart Tour”

Madonna wciąż utrzymuje swój rekord najbardziej kasowej trasy wykonanej przez solowego artystę, który ustanowiła dzięki 408 milionom dochodu ze sprzedaży trasy “Sticky and Sweet Tour” promującej wydany w 2008 roku album “Hard Candy”. Teraz wokalistka ponownie przejdzie do historii, a to za sprawą trasy “The Rebel Heart Tour”, która promuje 13 album wokalistki.

Kiedy album “Rebel Heart” nie okazał się dużym sukcesem, Madonna po raz kolejny udowodniła, że jeżeli chodzi o trasy koncertowe – nie ma sobie równych. Według danych, które podaje magazyn Billboard, Madonna zarobiła od początku tego roku już ponad 19 milionów dolarów, co łącznie daje 107 milionów dolarów zysku ze sprzedaży biletów na trasę “The Rebel Heart Tour”.

Wokalistka jest pierwszą kobietą, która przekroczyła próg 1 miliarda dolarów, ze sprzedaży biletów na swoją trasę. Dane te zbiera Billboard od początku 1990 roku. Oprócz Madonny, ten magiczny próg przekroczyło tylko 5 innych artystów. Zobaczcie listę poniżej.

  1. Rolling Stones – $1.8 milarda
  2. U2 – $1.6 milarda
  3. Madonna – $1.24 miliarda
  4. Bruce Springsteen – $1.23 miliarda
  5. Elton John – $1.05 miliarda
  6. Bon Jovi – $1.03 miliarda

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus