Eurowizja 2016. Kto powinien reprezentować Polskę? [SONDA]

evEurowizja 2016 zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z decyzją nowego dyrektora TVP 1, naszego reprezentanta wybiorą wyłącznie telewidzowie. O tym, że Polska weźmie udział w tegorocznej edycji konkursu dowiedzieliśmy się w październiku. Wtedy właśnie zapowiedziano, że nazwisko osoby, która będzie nas reprezentowała poznamy pod koniec lutego. Kilka dni temu nowy dyrektor TVP 1 wraz z zarządem Telewizji Polskiej podjęli decyzję o organizacji polskiego finału narodowego. Koncert odbędzie się 5 marca o godzinie 21:25. Transmisję przeprowadzi TVP 1. Według informacji, które dostępne są na stronie eurovision.tv można przeczytać, że w koncercie finałowym wystąpi od 5-10 uczestników, którzy zostaną wybrani przez jury. Decyzję o tym, kto pojedzie do Sztokholmu podejmą wyłącznie telewidzowie. Artyści swoje zgłoszenia mogą nadsyłać do 8 lutego. My już dziś wybraliśmy dla was kilka nazwisk, które naszym zdaniem powinny wziąć udział w konkursie.

1. Margaret – najpopularniejsza śpiewająca blogerka w Polsce. Jej teledyski notują rekordową liczbę wyświetleń, a ona sama rozpoznawalna jest nie tylko w Polsce. Dodatkowo ma ciekawy wizerunek sceniczny. Wszystko to sprawia, że jest to chyba najmocniejsza kandydatura jeśli chodzi o Eurowizję 2016.

2. Michał Szpak – od dawna mówi się, że murowanym kandydatem na Eurowizję 2016 jest Michał Szpak. Jego nazwisko znalazło się nawet w trójce tych, którzy wyrazili swoją chęć reprezentowania Polski przed europejską publicznością. Przy odpowiednim repertuarze, Michał może liczyć na sukces. Obawiamy się jednak, że ewentualna porażka negatywnie odbije się na jego karierze.

3. Beata Kozidrak – nie bez powodu nazywana jest ‘królową polskiej sceny’, wszak funkcjonuje na niej od prawie 40 (!) lat. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość przebojów, a jej ostatni singiel “Bingo” jest hitem internetu. Poza tym Beata Kozidrak ma już taką pozycję na rynku, że Eurowizja w żaden sposób nie przeszkodzi jej w karierze.

4. Doda – o ewentualnym udziale Dody w konkursie Eurowizji mówi się już od dawna. Sama zainteresowana w ubiegłym roku  wrzuciła nawet utwór z opisem sugerującym, że jest to eurowizyjna propozycja. Niestety był to tylko żart. Jesteśmy przekonani, że z odpowiednim show, wokalistka mogłaby podbić serca Europejczyków.

5. Natalia Nykiel – kolorowa postać na naszym rynku muzycznym, która doskonale odnalazła się w rzeczywistości po zakończeniu show w którym brała udział. Słuchacze uwielbiają jej koncerty, widzowie teledyski. Czyli wszystko się zgadza.

6. Edyta Górniak – w ubiegłym roku mówiło się, że to ona będzie naszą reprezentantką… TVP odrzuciła jednak jej kandydaturę i zdecydowała się na Monikę Kuszyńską. Ciężko powiedzieć czy Edycie uda się powtórzyć sukces z 1994 roku, kiedy zajęła II miejsce, ale jak to mówią – kto nie ryzykuje…

7. Justyna Steczkowska – jedna z najbardziej charakterystycznych wokalistek w naszym kraju próbowała już swoich sił w konkursie Eurowizji. Zajęła wtedy 18. miejsce. Dziś jest już dojrzałą artystką, pewną swojego repertuaru, a jej koncerty dopracowane są pod każdym względem. Wizualnie – nie ma sobie równych. Pytanie tylko, czy publiczność doceni jej umiejętności..?

8. Brodka – stylistycznie trochę przypomina nam Natalię Nykiel. A może to Natalia Nykiel przypomina ją..? Tak czy inaczej, Brodka to marka sama w sobie. Znając jej żywiołowość i góralski temperament, jesteśmy wręcz przekonani, że wysokie miejsce podczas Eurowizji 2016 to oczywista oczywistość.

9. Grzegorz Hyży – mówi się, że to jeden z najciekawszych męskich głosów w polskiej muzyce, który idealnie sprawdza się w balladach. Może warto dać mu szansę sprawdzenia się przed szerszą publicznością?

10. Ramona Rey – Eurowizja kocha indywidualności, a Ramona z pewnością jest jedną z najbardziej oryginalnych artystek w naszym kraju – i nie tylko. Kilka tygodni temu koncertowała w Rosji, gdzie po raz kolejny została doskonale przyjęta. Może dzięki temu otrzymalibyśmy “12” od Rosji?

Oczywiście powyższe typy to subiektywny wybór POPHEART.pl. Jesteśmy ciekawi waszych opinii, kto powinien reprezentować nasz kraj?

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus