Eurowizja 2016: Stashka, Michał Szpak i Agnieszka Twardowska chcą reprezentować Polskę

eurowizjaPolska weźmie udział w konkursie Eurowizji 2016! Ostatnio pojawiły się plotki, że Europejska Unia Nadawców (EBU) planowała wykluczenie Telewizji Polskiej z udziału w tegorocznym, 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Organizacja wystosowała jednak oficjalne stanowisko w tej sprawie.

W przeciwieństwie do ostatnich doniesień, EBU nie zamierza pozbawić Polskich Członków, czyli TVP oraz Polskiego Radia, miejsca w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Przyglądamy się jednak nowemu prawu medialnemu w Polsce i będzie kontynuowali kampanię mającą na celu ochronę pluralizmu i wolności mediów w tym kraju.

Reprezentant Polski ma zostać wybrany wewnętrznie przez władze TVP. O tym, kto to będzie, dowiemy się pod koniec lutego. Wśród kandydatów, którzy zgłosili swoje propozycje do siedziby TVP, wymieniani są m.in. Michał Szpak, Agnieszka Twardowska oraz Katarzyna „Stashka” Stasiak.

Na kogo stawiacie? Przypominamy, że w ubiegłym roku nasz kraj reprezentowała Monika Kuszyńska.

 

maxresdefault

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus