Kasia Nosowska w teledysku Zabrockiego “Czemu wciąż jest czwartek”

kasia_nosowska“Czemu wciąż jest czwartek” to nowy singiel z debiutanckiej płyty „1+1=0” Marcina Zabrockiego, multiinstrumentalisty i wokalisty związanego wcześniej z takimi zespołami jak Pogodno czy Hey. Gościnnie w utworze zaśpiewała Katarzyna Nosowska. I uspokajamy, dziś poniedziałek! 🙂

Pierwszy raz usłyszałam te piosenkę gdy stanowiła jeszcze wkład Marcina w repertuar Pogodno i  natychmiast zapałałam do niej nieskrywaną miłością. Nietrudno się domyślić, że propozycje wykonania jej w duecie z Marcinem i to na jego solowej płycie – przyjęłam bez wątpliwości i z ekscytacją – mówi Katarzyna Nosowska.  I tak, uwielbiam ten fragment z brzydkim słowem 🙂 – dodaje.

Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat i dawno zyskał już sławę utalentowanego multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta. Do tej pory jednak „Dzidzia” – bo tak bywa nazywany przez przyjaciół – działał raczej w cieniu innych. Był współtwórcą znakomitych pomysłów muzycznych i sukcesów zespołów Mr Zoob, Pogodno, BiFF czy Hey, z którym współtworzył płytę „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan”. Współpracował m.in. z Markiem Dyjakiem, Robertem Brylewskim oraz Mister D., czyli Dorotą Masłowską. Artysta komponuje także muzykę teatralną i filmową,nieustanie poszukuje też nowych środków wyrazu jako improwizator i twórca instalacji elektroakustycznych.

 

Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus