Wiemy, ile sztuk “Rebel Heart” zostało sprzedanych w pierwszych tygodniu

MadonnaRebelArtWydanie krążka “Rebel Heart” było zdecydowanie trudne. Po tym jak większość utworów trafiła do sieci 4 miesiące przed premierą, Królowa Popu miała niemały orzech do zgryzienia. Madonna musiała przede wszystkim zakończyć pracę nad wersjami demo, zmienić harmonogram wydania i promocji albumu, a także odpowiedzieć na pytanie, jak przekuć całą sytuację w zyskowny sukces.

Dziś znajdujemy wreszcie odpowiedź na pytanie, które każdy fan Madonny zadawał sobie od pierwszego wycieku piosenek z “Rebel Heart” – jak to wszystko wpłynie na sprzedaż. Według danych HitsDailyDouble, najnowsze wydawnictwo Madonny zakupiono 116 472 razy w USA, co daje #1 miejsce na liście sprzedaży. Tym samym Królowa Popu wyprzedziła soundtrack Empire, który zakupiło 107 140 fanów muzyki. Dla porównania ostatni krążek MDNA zakupiono w pierwszym tygodniu 359 000 razy.

Uwaga! Podane dane są danymi metodologii HHD, na wyniki Billboardu musimy poczekać jeszcze do jutra.

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus