Beyoncé otrzyma MTV Video Vanguard Award

BeyonceBeyoncé dołączy w tym roku do elitarnego grona zdobywców nagrody MTV Michael Jackson’s Video Vanguard Award. Ta specjalna statuetka wręczana jest osobowościom, które według MTV VMA miały istotny wpływ na rozwój form audiowizualnych w muzyce – teledysków.

W gronie zdobywców nagrody znajdziemy m.in. Davida Bowie, Madonnę, Michaela Jacksona, Janet Jackson, The Beatles, U2, Hype’a Williamsa, Red Hot Chili Peppers, Britney Spears oraz Justina Timberlake’a, który otrzymał statuetkę w ubiegłym roku. Co ciekawę, mimo że nagroda nosi nazwę Michael Jackson Video Vanguard Award pierwszą osobą, która otrzymała tą statuetkę był David Bowie w 1984. Przed Michaelem Jacksonem otrzymała tę nagrodę także Madonna w 1986 roku. MJ dopiero dwa lata po Królowej Popu.

Wiadomo również, że Beyoncé wykona, podobnie jak w ubiegłym roku Justin Timberlake, mashup swoich największych hitów, wśród których ma nie zabraknąć piosenek z najnowszego albumu audiowizualnego zatytułowanego “Beyoncé“.

Który z teledysków Queen B najbardziej cenicie? Przypominamy te najważniejsze poniżej.Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus