30. rocznica nagród MTV VMA: 30. niezapomnianych momentów

mtv_vma14_0Już dziś czeka nas niezapomniana noc. Jedne z najważniejszych i najbardziej ikonicznych nagród muzycznych MTV Video Music Awards świętują bowiem 30. lecie. Z tej okazji, postanowiliśmy odświeżyć sobie naszą i Waszą pamięć, przypominając 30 najbardziej niezapomnianych momentów z historii VMA. Oto one!

1. To miał być wieczór należący do Cyndi Lauper, która według wielu zapowiadała się na Królową Popu. Wystarczyło jednak, że Madonna… zgubiła buta. Zakłopotana debiutująca artystka ubrana w suknię ślubną z napisem Boy Toy schyla się po niego. Zaraz po występie ówczesny menedżer artystki mówi do Madonny: “Twoja kariera jest skończona!” Oh jak bardzo się mylił. To właśnie Madonna uważana jest za Królową Nagród VMA, z 20 statuetkami na swoim koncie.

lav

2. Lil Kim niezaprzeczalnie należy do jednych z niewielu gwiazd, które nieprzerwanie szokowały VMA. Jednak moment, w którym Diana Ross zauważa “cycuszka” wystającego z kostiumu raperki jest niezapomniany!

lilkim

3. Fiona Apple wygrywa w 1997 nagrodę dla najlepszego debiutanta i wykorzystuję tę okazję nie aby podziękować, ale by podzielić się swoją opinią na temat całego świata, który nazywa “bullshitem”. Czy ktoś coś ćpał przed odebraniem nagrody?

fionaapple

4. Britney Spears i Christina Aguilera, według wielu rywalki… A jednak nie do końca! Britney i Xtina postanowiły uciszyć media wręczając razem nagrodę podczas MTV VMA!

britxtina

 

5. Co się dzieje, gdy dwie rywalizujące divy spotykają się na rozdaniu nagród w tych samych sukienkach? Mariah i Whitney zawsze znajdą rozwiązanie – najpierw rozprują sukienki na scenie prześcigając się w odsłanianiu kolejnych części ciała, a następnie przytulą!

whitney

6. Christina Aguilera debiutuje ze swoim nowym, ostrzejszym wcieleniem i wręcza nagrodę Eminemowi, który dissował ją w swoich piosenkach. Dwójka performerów wymieniła się spojrzeniami, które sprawiły, że media na drugi dzień prawie o niczym innym nie mówiły!

xtina

7. W 2002 roku Britney Spears wychodzi na scenę, aby złożyć Michaelowi Jacksonowi życzenia z okazji urodzin. Nazywa go przy tym “artystą milenium”… Gdybyśmy tylko wiedzieli, że Michael będzie wtedy myślał, że odbiera statuetkę za “artystę milenium”, której nie dostał…

michaelbrit

8. 2009 rok to narodziny nowej gwiazdy… Lady Gagi. Jej krwisty i teatralny występ z utworem “Paparazzi” zostanie zapamiętany na długo!

paparazzi

9. Jednak po VMA w 2009 roku wszyscy mówili o tym! Kanye West wyrywa mikrofon Taylor Swift i wskazuje, że to Beyonce powinna wygrać nagrodę. Oh Kanye!

kanye

10. W 2010 roku GaGa zdradza nazwę swojej nowej płyty “Born This Way”, ale tego wieczoru wszyscy mówili tylko o mięsnej sukience.

meatdress

11. Prawdziwą wtopę zaliczyła Britney Spears w 2007 roku. Istnie tragiczny występ z utworem “Gimme More” był zwieńczeniem upadku tej popgwiazdy.

12. W 2011 roku Beyonce ogłasza światu poczęcie Blue Ivy zaraz po wspaniałym występie z utworem Love On Top.

loveontop

13. Ta sytuacja jest jedną z tych, które możemy zakwalifikować do najbardziej niezręcznych. Ewidentnie wyreżyserowana próba pocałunku Britney i Joe Calderone (alter ego Lady GaGi), a następnie krótke podziękowania Spears za Video Vanguard Award także przeszły do historii najbardziej ikonicznych momentów.

brytagaga

14. Przerwany wywiad Madonny przez Courtney Love… Oj Courtney! To prawdopodobnie kolejna najbardziej niezręczna chwila w historii VMA!

courtney

15. Oh Miley… Ubiegłoroczny występ z twerkowaniem w roli głównej przejdzie do historii na zawsze!

miley

16. Definicją słowa “ikoniczny” jest zdecydowanie występ Madonny, a właściwie Marii Antoniny, z utworem “Vogue”. To dzięki takim występom, VMA są dzisiaj takich widowiskiem.VOGUE

17. W 1992 Nirvana dosłownie zniszczyła scenę. Pod koniec występu, Kurt Cobain po prostu nie wytrzymał i zniszczył swoją gitarą wzmacniacze.

nirvana

18. Beyonce w 2003 roku została przyćmiona przez Madonnę, Britney i Christinę. Po ikonicznym pocałunku, nie mówiono o niczym innym. Szkoda! Bo występ z “Baby Boy” oraz “Crazy in Love” Bee zaczęła z… sufitu!

beyonce

19. Britney nie była już słodką dziewczynką w 2001 roku, gdy wystąpiła z utworem “I’m Slave 4 U”, a na scenie towarzyszył ją wąż. Ten występ na stałe wpisał się w kanon niezapomnianych momentów VMA.

SLAVE

20. Michael Jackson w 1995 roku dał pokaz swoich umiejętności w wielkim mashupie swoich największych hitów. To był 15-minutowy zapierający dech w piersiach występ.

mj

21. Britney Spears rozbierająca się na scenie?! Takie rzeczy tylko podczas VMA!

BRIT

22. Po śmierci Króla Popu oczywiste było, że MTV postanowi oddać hołd Michaelowi. Kto mógłby być lepszym wyborem niż jego siostra Janet?

janet

23. Do 2009 roku niektórzy mogli nie wiedzieć kim jest Lil Mama… ale gdy raperka postanowiła wyjść na scenę w trakcie występu Jaya-Z i Alicii Keys, cały świat poznał artystkę. Szkoda tylko, że to jedyny ważny punkt jej kariery.

lilmama

24. W 2000 roku, wszyscy skupieni byli na rywalizacji dwóch boysbandów – N’Sync oraz Backstreet Boys. Do tego występu, mogliśmy spierać się kto jest lepszy, ale N’Sync podczas VMA udowodnili, że to oni rządzą na rynku. Podczas występu, chłopacy z N’Sync mieli zsynchronizowane ruchy ciała z ekranami… jednym słowem: mocno innowacyjne jak na 2000 rok!

nsync

25. Madonna to jedyna prawdziwa Królowa VMA. Za każdym razem, gdy pojawiała się, jej występy przechodziły do historii. Nie inaczej było z występem do utworu Born This… Express Yourself.

express

26. Początkująca Kelly Clarkson śpiewająca w deszczu swój hit Since U Been Gone? Nie ma problemu! Nie wiemy, ile dokładnie spadło wtedy hektolitrów wody, ale z pewnością zapamiętamy ten występ na długo!

clarkson

27. W 2008 roku Christina Aguilera występuje w czarnym kostiumie, masce i w blond fryzurze z grzywką i… zostaje posądzona o kopiowanie debiutującej Lady Gagi. Tak rodzi się popularność Gagi. W Ameryce skandal, ale media zapominają, że artystka o futurystycznym albumie mówiła już w 2006 roku.

kgb

28. Kto jest prawdziwym Slim Shady? Eminem występuje ze swoimi sobowtórami, ale kto jest prawdziwy?

eminem

29. Rok po skandalu z Taylor Swift, Kanye West zachwyca minimalistycznym występem z utworem “Runaway”.

kanye

30. Na 20. rocznicę występu z Like A Virgin, Madonna wystąpiła wspólnie z Britney Spears i Xtiną, obdarowując obie głębokim pocałunkiem. Dziś od pierwszego występu Madonny mija 30 lat. Co chcielibyście zobaczyć dziś na scenie?

vma

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus